Witaminowa bomba na wyciągnięcie ręki – co skrywają masła do ciała?

Witaminowa bomba na wyciągnięcie ręki – co skrywają masła do ciała?

Skóra człowieka codziennie narażona jest na szereg drobnoustrojów, zanieczyszczeń, a także innych czynników zewnętrznych, które mogą doprowadzić do jej wysuszania. Masło do ciała stanowi świetny wybór dla skóry, która wymaga głębokiej regeneracji oraz odżywienia; w przeciwieństwie do balsamu, masła do ciała charakteryzują się bardziej intensywnym działaniem, gęstszą konsystencją, a także tym, że skutecznie wzmacniają one warstwę hydrolipową naskórka, stanowiącą swoisty „płaszcz ochronny” dla skóry każdego z nas. Masła do ciała pozostawiają po sobie leciutki film, przez wiele godzin chroniący ją przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Warto wiedzieć, że masło to w rzeczywistości olej, który przybrał postać stałą – dlaczego nazywa się je witaminową bombą? Ponieważ składa się ono między innymi z trójglicerydów oraz estrów kwasów tłuszczowych, a także zawiera w sobie szereg składników aktywnych, jakimi są fitosterole oraz witaminy. W wielu preparatach dostępnych na rynku znaleźć można wyłącznie naturalne substancje pochodzenia roślinnego, zapewniające skórze ukojenie oraz efekt odżywczy. Ze względu na swoje właściwości, masło do ciała gości na półkach łazienkowych wielu kobiet.

Dwa najpopularniejsze masła do ciała, czyli krótko o maśle shea i kokosowym

Masła zazwyczaj powstają z roślin egzotycznych, występujących na innych niż europejski kontynentach. Jednymi z najpopularniejszych rodzajów maseł do ciała są właśnie masło shea oraz masło kokosowe. Pierwsze pozyskiwane jest z nasion drzewa masłowego, na co dzień rosnącego w Afryce. Wysokość drzew masłowych może osiągać nawet 15 metrów, zaś owoce jakie wydaje do złudzenia przypominają jagody – każda z nich posiada jedno, czerwonobrązowe nasienie, które jest rozgniatane, po czym wygotowuje się z nich biały tłuszcz. Właśnie tak powstaje znane i lubiane masło shea. Ciekawostkę stanowi fakt, że na rodzimym kontynencie masło wykorzystywane jest nie tylko do celów kosmetycznych; stanowi ono również jadalny tłuszcz i jest stosowane w roli leku. Masło shea charakteryzuje się bogactwem nienasyconych kwasów tłuszczowych, pełniących istotną rolę w procesie odmładzania skóry; produkt zawiera także katechiny, fitosterole, a także bazę witamin A, E oraz F. Drugi rodzaj masła, masło kokosowe, jak sama nazwa wskazuje, uzyskiwane jest z nasion dojrzałych owoców kakaowca. Poddawane są one fermentacji, suszeniu, prażeniu oraz tłoczeniu, by na końcu otrzymać masło stanowiące mniej-więcej połowę masy nasion. Masło kakaowe, podobnie jak wcześniej wspomniane masło shea, jest pełne nasyconych kwasów tłuszczowych. Poza tym, jest ono bogate w kwas oleinowy omega-9 i szereg odżywczych mikroelementów, takich jak potas, magnes, żelazo czy wapń. Masło kokosowe można znaleźć między innymi na stronie www.wispol.eu. Warto wiedzieć, że ten rodzaj masła do ciała nie ma właściwości uczulających, przez co może być stosowane zarówno przez alergików, dzieci i kobiety w ciąży.

Jakie korzyści płyną z regularnego stosowania masła do ciała?

Przeglądając szereg produktów takich jak masła kosmetyczne, dobrze jest wybrać masło o jak najkrótszym składzie, pełnym naturalnych elementów. Ważne, by kupować sprawdzone produkty u jakościowych dostawców – drogeria internetowa Wispol posiada szeroką ofertę pełną maseł o bogatym składzie. Dzięki swojej treściwej konsystencji, masła do ciała skutecznie natłuszczają nawet mocno przetłuszczoną skórę, wnikając w głębsze warstwy skóry; cienka warstwa powstała po nałożeniu masła chroni skórę między innymi przed brudem, niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, a także licznymi zanieczyszczeniami, jakie codziennie napotykamy na naszej drodze.

Uniwersalność kosmetyku i zawartych w nich substancji sprawia, że może być on używany zarówno do ciała, jak i twarzy oraz włosów. Nawet w przypadku, gdy skóra nie potrzebuje aż tak intensywnego działania jakie zapewnia masło do ciała, przyda się ono do natłuszczenia miejsc, które mają skłonność do rogowacenia oraz przesuszania się, takich jak łokcie, pięty, kolana czy spierzchnięte dłonie.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE