„Wirus zweryfikował moje plany” - dyrektor MDK-u ocenia pierwszy rok swojej kadencji

Fot. Mateusz Patalan

W styczniu minął rok, odkąd Krzysztof Zygma pełni funkcję dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Radomsku. Naszemu portalowi opowiedział o nietypowym początku swojej kadencji, wpływie pandemii na radomszczańską kulturę, aktywności MDK-u w sieci i planach na najbliższe miesiące.

- Nie wprowadzałem rewolucji, chciałem do bogatego kalendarza wydarzeń i imprez Miejskiego Domu Kultury dodać swoje. To miał być szalony, jedyny, wyjątkowy, niepowtarzalny, kulturalny rok. Niestety w marcu wirus zweryfikował moje plany – mówi Krzysztof Zygma.

- Myślę, że moje doświadczenie dziennikarza radiowego spowodowało, że sięgnęliśmy po projekt „Kultura w Sieci”. I tak od marca do dzisiaj, mocno działając w sieci, prezentujemy co tydzień program „Kultura ma Głos” – dodaje.

Zygma zapewnia też, że niektóre z internetowych projektów Miejskiego Domu Kultury zostaną z radomszczanami nawet po pandemii – przykładem może być wspomniany wcześniej program „Kultura ma Głos”.

- Przez ten rok udało nam się uzyskać kilka miękkich projektów, z których to również mogliśmy dokupić sprzęt do naszego studia. Ten program (Kultura ma Głos – dop. red.) na pewno pozostanie, podobnie jak różnego typu formy online. Myślę, że to jeszcze nie nasze ostatnie słowo – stwierdza Zygma. I dodaje, że chciałby, aby w przyszłości był to program transmitowany na żywo.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
krzysztof zygma mdk miejski dom kultury kultura kultura ma głos wywiad pandemia COVID-19 lockdown
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE