Wirtualny „Dzień Otwarty” w I LO w Radomsku z Minceraft

Wirtualny „Dzień Otwarty” w I LO w Radomsku z Minceraft Fot. screen

I Liceum Ogólnokształcące im. Feliksa Fabianiego w Radomsku, w nietypowy sposób zorganizowało Dzień Otwarty. Przyszli uczniowie mogą zwiedzać szkołę odwzorowaną w grze Minecraft.

Gra jest niezwykle popularna wśród dzieci i młodzieży. Na pytanie skąd wziął się ten pomysł odpowiada dyrektor I LO pani Renata Kosela oraz Marcin Bareła, twórca projektu, tegoroczny maturzysta.

- W związku z zaistniałą sytuacją, Dzień Otwarty w naszej szkole nie mógł zostać zorganizowany w dotychczasowej formie. Chcieliśmy jednak pokazać naszą szkołę ósmoklasistom i zgodnie z tradycją naszego Dnia Otwartego, zapewnić dobrą zabawę. W głowie naszego maturzysty- Marcina Bareły, zrodził się pomysł zorganizowania tego wydarzenia w grze Minecraft – mówi dyrektor Kosela.

- Dni Otwarte, to jeden z ważniejszych elementów rekrutacji, który mnie osobiście pozwolił podjąć decyzję. Teraz chciałem pomóc młodszym koleżankom i kolegom w dokonaniu wyboru. Stąd pomaysł na zorganizowanie tego wydarzenia w Minecraft. W ciągu tygodnia zbudowałem szkołę, urządziłem sale, świetlicę, salę gimnastyczną, zaprojektowałem teren sportowy i ogródki wokół budynku. Wszystko wygląda dokładnie tak samo jak w rzeczywistości. Oprócz tego, na mapie możemy znaleźć tor przeszkód; ukryte ciastka, które wymienimy na specjalną nagrodę w wirtualnym sekretariacie i wiele innych gier – podkreśla z kolei Marcin Bareła.

Więcej o:
liceum radomsko dni otwarte fabiani radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE