Wirtualna strzelnica w ZSDiOŚ w Radomsku już działa

Fot. Klaudia Gajda

W czwartek, 25 stycznia w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku odbyło się oficjalne otwarcie wirtualnej strzelnicy.

Wirtualna strzelnica ma służyć do nauki i doskonalenia umiejętności strzeleckich uczniów ZSDiOŚ i szkół z całego powiatu. Będzie także dostępna dla innych podmiotów oraz mieszkańców. Strzelnica wyposażona jest w specjalne symulatory, które pozwalają na strzelanie z różnych rodzajów broni do celów ruchomych i nieruchomych.

Projekt został zrealizowany w ramach programu „Strzelnica w Powiecie 2023”. Strzelnica została utworzona w szkole, w części budynku przeznaczonego do kształcenia zawodowego.

Koszt zadania wyniósł 250 tys. zł. 200 tys. zł Starostwo Powiatowe pozyskało z Ministerstwa Obrony Narodowej. Te środki zostały wykorzystane na wyposażenie strzelnicy, pozostałe pieniądze wykorzystano na adaptację pomieszczenia, które kiedyś było maszynownią.

W powiecie radomszczańskim działają jeszcze dwie wirtualne strzelnice: w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Kamieńsku oraz przy Publicznej Szkole Podstawowej w Kietlinie w gminie Radomsko.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
zsdioś drzewniak drzewniak radomsko konkurs wolontariusz strzelnica
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE