Wiosna zaczęła się od wygranej RKS Radomsko

Od zwycięstwa rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze RKS Radomsko. Zawodnicy trenera Sławomira Majaka 16 marca pokonali przed własną publicznością drużynę Warty Działoszyn 3:1 (0:0). Bohaterem meczu Juliusz Molis autor dwóch goli dla RKS. Trzecią bramkę dołożył Dawid Flaszka.

Na pierwszy mecz o punkty w 2024 kibice radomszczańskiej czekali od listopada ubiegłego roku. Na kilka minut przed rozpoczęciem pojedynku klub poinformował o pozyskaniu jeszcze jednego zawodnika. Z III ligi cypryjskiej do drużyny trafił Miłosz Kapica.

W drużynie gości od początku zagrał dobrze znany przy Brzeźnickiej Czarek Stefańczyk, a także Krzysztof Kukulski, który lata temu reprezentował barwy RKS.

Na pierwszą składną akcję miejscowych trzeba było poczekać do 16 min. kiedy to Vinicius Ferreira, nowy nabytek RKS, dośrodkował wprost na głowę Bartosza Machaj, ale ten niecelnie uderzył tuż obok bramki. W 28. min. na bramkę główką uderzał Juliusz Molis, piłka mięła tym razem poprzeczkę.

Po zmianie stron przewagę zyskali gospodarze. Dwie bramki zdobył niezawodny Juliusz Molis w 65. i 76. minucie gry. W 90. min trzecią bramkę dołożył wprowadzony po przerwie Dawid Flaszka. W końcówce jeszcze sędzia podyktował rzut karny dla drużyny Warty Działoszyn. Jedenastkę na bramkę zamienił Czarek Stefańczyk i miecz zakończył się wynikiem 3:1.

Kolejny krok do III ligi zrobiony!

RKS Radomsko: M. Zelenskyi - O. Siuda, J. Góralczyk, B. Machaj, F. Bednarski, J. Molis, K. Misztalski, Vinicius, Giovani, St. Domaniecki, P. Bańczyk
Warta Sieradz: M. Kamiński - E. Gleń, D. Lisowski, K. Kukulski, P. Graliński, P. Drągowski, B. Madej, B. Wilkoszewski, M. Adamczyk, T. Krawczyk, C. Stefańczyk

W następnej kolejce RKS zagra w wyjeździe ze Startem Brzeziny.