„Wiosenne malowanie” przedszkolaków. Tym razem w bibliotece w Radomsku

„Wiosenne malowanie” przedszkolaków. Tym razem w bibliotece w Radomsku Fot. UM Radomsko

Organizacja międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego „Wiosenne malowanie” w Publicznym Przedszkolu nr 9 im. Jasia i Małgosi w Radomsku to już tradycja. W tym roku odbyła się już 25. edycja, tym razem pod hasłem „Wiosna w bibliotece".

Każdego roku mali artyści wyjeżdżają w plener, gdzie tworzą swoje wyjątkowe prace. Tym razem odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną. Wcześniej mieli okazję malować w Malutkie Resort, ogrodach Ojców Franciszkanów, parku Świętojańskim czy na placu 3 Maja.

Celem konkursu jest rozwijanie wrażliwości i umiejętności plastycznych, wyrażanie emocji i uczuć za pomocą ekspresji plastycznej, kształtowanie postawy twórczej wobec otaczającej nas przyrody oraz prezentacja piękna miasta na wiosnę.

Dzieci z radomszczańskich przedszkoli, a w tym roku też z kilku szkół malowały otaczającą je przyrodę żywymi, wiosennymi kolorami. Na ich rysunkach pojawiły się piękne kwiaty, zielone liście na drzewach, biblioteka.

Po wspólnym malowaniu, w Publicznym Przedszkolu nr 9 odbyło się rozstrzygniecie konkursu. Zanim jednak to nastąpiło, uczestnicy konkursu wraz z opiekunami obejrzeli przedstawienie o Śpiącej Królewnie.

Jury, w skład którego weszli Anita Janczak, Jakub Lesiński oraz Karolina Mysłek miało niezwykle trudne zadanie, ponieważ wszystkie prace były piękne i wyjątkowe. Pod długich obradach, wszystkim uczestnikom przyznano pierwsze miejsce. Dzieci z rąk naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Małgorzaty Krupskiej oraz członków jury otrzymały nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Dyrektor przedszkola Anna Soboń podziękowała wszystkim dzieciom oraz nauczycielom za udział i przygotowanie, a także zaprosiła wszystkich do konkursu za rok.

Więcej o:
radomsko pp 9 radomsko przedszkole nr 9 radomsko wiosenne malowanie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE