Wiktor Blada strzela z sukcesami

Wiktor Blada strzela z sukcesami

Wiktor Blada, czołowy zawodnik Okręgowego Klub Strzelectwa Sportowego „10 – tka” Radomsko w nowym 2020 roku nie ma chwili odpoczynku.

Jako junior uczestniczy w zgrupowaniach w kadrze narodowej oraz startuje w najważniejszych krajowych i europejskich zawodach w konkurencji pistolet pneumatyczny.

- Od 9-12 stycznia, Wiktor startował w Zielonej Górze w zawodach klasyfikacyjnych: XI Memoriał Stanisława Maruchy. W pierwszym strzelaniu uplasował się na 6. miejscu z wynikiem 555 pkt. (w finale był 8). W drugim strzelaniu zajął 7. lokatę z dorobkiem 548 punktów – mówi Sławomir Dziegieć, prezes klubu.

Kolejne zawody to HN CUP Monachium (21-26 stycznia). Tutaj, Wiktor zajął 33. miejsce z wynikiem 559 pkt. startując wśród 54 najlepszych europejskich zawodników.

Na zawodach (5-7 lutego) Grad Prix Pilzna, Wiktor Blada pokazał bardzo dobrą formę zajmując w pierwszym strzelaniu 12. lokatę z wynikiem 559 pkt. i 6. miejsce w drugim strzelaniu z wynikiem 562 pkt (w finale również 6. miejsce).

25 stycznia w zawodach rangi lokalnej organizowanych corocznie przez Klub Strzelecki Iglica Bełchatów: VI Zawody Strzeleckie „O Szablę Józefa Turczynowicza”, Wiktor wystrzelał nagrodę główną.

- Jest to wspaniała szablę upamiętniającą wydarzenia historyczne związane z Powstaniem Styczniowym 1863 r. i z osobą Józefa Turczynowicza organizatora i bohatera powstańczego ziemi bełchatowskiej – dodaje Sławomir Dziegieć.

Więcej o:
wiktor blada oks 10-tka radomsko strzelectwo radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE