Wikariusz z Radomska Mistrzem Europy w piłce nożnej

Wikariusz z Radomska Mistrzem Europy w piłce nożnej Fot. arch. prywatne/ Na zdjęciu głównym ks. Wojtysek, w dolnym rzędzie, pierwszy z prawej

- Jesteśmy dumni z księdza Zbyszka Wojtyska z parafii Maksymiliana Kolbe w Radomsku. Zdobył z drużyną Mistrzostwo Europy w halowej piłce nożnej księży w Rumuni – mówią z dumą parafianie o swoim wikariuszu.

25. Mistrzostwa Europy Księży rozegrano w Rumunii od 13 do 17 lutego w Timisoarze. W rozgrywkach grupowych kapłani z Polski zmierzyli się z reprezentacją Węgier, Austrii i Czarnogóry. Księżą remisowali z Węgrami 0:0, wygrali z Czarnogórą 8:0 i Austrią 6:1.

W fazie pucharowej duchowni wygrali w ćwierćfinale z Rumunią 5:0, w półfinale z Bośnią i Hercegowiną 1:0. W wielkim finale Polacy pokonali 3:2 Portugalię, a ksiądz Zbyszek Wojtysek zdobył dwie bramki! Jedną dołożył ks. Paweł Derylak.

- Wielkie podziękowania dla Trenera, kierownika i całej drużyny. Cieszę się, że mogłem mieć w tym udział. Marzenia się spełniają – napisał ksiądz Zbyszek na swoim Facebooku.

Trenerem reprezentacji Polski księży był Marek Parzyszek, były piłkarz Korony Kielce, a menedżerem i kierownikiem drużyny Dariusz Meresiński burmistrz Daleszyc, a w przeszłości były piłkarz. 

Skład reprezentacji Polski księży na mistrzostwa Europy: Marek Łosak – diecezja kielecka, Michał Kacprzyk – diecezja kielecka, Łukasz Chowaniec – diecezja kielecka, Tomasz Chowaniec – diecezja kielecka, Damian Stala – diecezja sandomierska, Krzysztof Sosnowski – diecezja zamojsko-lubaczowska, Maciej Lewandowski – diecezja zamojsko-lubaczowska, Rafał Przezdziak – diecezja siedlecka, Zbigniew Wojtysek – archidiecezja częstochowska, Mateusz Graboń – diecezja świdnicka, Marcin Olszewski – diecezja sosnowiecka, Tomasz Winogrodzki – diecezja zamojsko-lubaczowska, Paweł Derylak – diecezja zamojsko-lubaczowska, Marek Mazurek – diecezja zamojsko-lubaczowska.

Więcej o:
ksiądz mistrzostwa europy zbigniew wojtysek parafia radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE