Wigilia Radomszczan już po raz siódmy

Po raz siódmy radomszczanie spotkali się na wspólnej wigilii. Tym razem odbyła się ona w sobotę 21 grudnia przed Miejskim Domem Kultury w Radomsku.

Po raz siódmy radomszczanie spotkali się na wspólnej wigilii. Tym razem odbyła się ona w sobotę 21 grudnia przed Miejskim Domem Kultury w Radomsku.

Już od rana przed MDK-iem znajdowały się stoiska, na których radomszczanie mogli zaopatrzyć się w świąteczne ozdoby. O godzinie 15.00  rozpoczęło się wspólne kolędowanie. W świąteczny nastrój wprowadzali wszystkich: podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy, Chór „Złota Nutka”, Julia Walaszczyk i Natalia Ćwiek ze Studia Wokalnego MDK, Zespół wokalno-instrumentalny „Tęczowe nutki”, Chór Związku Emerytów i Rencistów „Złocisty Promień” oraz uczniowie radomszczańskich szkół podstawowych i gimnazjów.

 

Na wspólnej wigilii nie mogło zabraknąć życzeń. Radomszczanom złożyła je Prezydent Anna Milczanowska, wiceprezydent Wioletta Pal oraz przewodniczący Rady Miejskiej Jacenty Olszewski. Było także wspólne łamanie się opłatkiem.

 

- Myślę że warto się spotykać, wyciszyć się, te emocje złe zwłaszcza żeby z nas wszystkich zeszły; i w spokoju zasiąść do wigilijnego stołu, poprosić do tego stołu również tych, którzy są samotni. A rok 2014 niech przyniesie szczęścia, zdrowia i sukcesów naszym rodzinom, naszemu miastu - mówi prezydent Anna Milczanowska.

 

Na radomszczan czekały również wigilijne potrawy, a na najmłodszych - szczudlarze czy zimne ognie.

 

FOTOGALERIA

Więcej o:
boże narodzenie 2013 wigilia radomszczan miasto mdk
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE