Wiemy co oznacza JPDH

Na wtorkowej konferencji prasowej radomszczańscy harcerze wyjaśnili co oznacza skrót JPDH, który w ostatnim czasie stał się bardzo popularny w internecie

fot. Paweł DudekNa wtorkowej konferencji prasowej radomszczańscy harcerze wyjaśnili co oznacza skrót JPDH, który w ostatnim czasie stał się bardzo popularny w internecie.

Przypomnijmy - w poniedziałek 21 stycznia na fanpejdżu na Facebooku oraz stronie internetowej hufca ZHP Radomsko pojawiły się zdjęcia osób z tajemniczym hasłem JPDH. Do akcji włączyła się nawet prezydent miasta Anna Milczanowska, która także przesłała swoje zdjęcie.

Kilka dni temu harcerze w specjalnym komunikacie oznajmili, że hasło nie oznacza wcale "Jeden procent dla harcerzy", co wydawało się oczywistością. W ten sposób coraz więcej osób zaczęło się zastanawiać czym jest JPDH.

We wtorek 29 stycznia w hufcu odbyła się konferencja, podczas której wszystko się wyjaśniło. Skrót JPDH oznacza "JUŻ PORA DOFINANSOWAĆ HARCERZY" (w domyśle - swoim jednym procentem). Na specjalnie przygotowanej prezentacji multimedialnej dziennikarze zobaczyli wszystkie zdjęcia osób z hasłem JPDH, a także założenia tegorocznej akcji mającej na celu zachęcanie podatników do przekazywania swojego 1 procenta na rzecz ZHP.

- Będziemy m.in. organizować happeningi, rozdawać ulotki a także bezpośrednio docierać do rodziców naszych harcerzy. Ponadto zamierzamy też przeprowadzić inne akcje, które wzbudzą zainteresowanie radomszczan. JPDH okazało się sukcesem, więc na tym nie poprzestaniemy - mówi druhna Magdalena Siejba, szef hufcowego Zespołu Promocji i Informacji.

Jak przekazać 1 procent podatku na radomszczańskich harcerzy?

W odpowiednich polach formularza PIT należy wpisać dane identyfikujące hufiec:
- Numer KRS: 0000283814
- Wnioskowana kwota: wyliczona kwota, która trafi do hufca
- Informacje uzupełniające: Radomsko.

- Zebrane pieniądze przeznaczymy m.in. na organizację festiwalu OPAL, kursów oraz szkoleń, obozów, biwaków - dodaje druhna Magdalena Siejba.

O akcji JPDH pisaliśmy już na naszym portalu tutaj oraz tutaj.

Więcej o:
hufiec jpdh zhp harcerze akcja marketing hasło tajemnica konferencja prasowa
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE