Radomsko, Łódzkie 17.2o środa, 19 Czerwca 2019
ważne informacje

Wielkie granie w pomaganie

Miasto
Jacek Paszewski

Już w niedzielę 13 stycznia, w powiecie radomszczańskim głośno zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zadbają o to sztaby w Radomsku, Gomunicach, Kamieńsku i Przedborzu. Pieniądze zebrane podczas 27. Finału WOŚP przeznaczone będą na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Radomsko

Radomszczański sztab tradycyjnie będzie się mieścił w Miejskim Domu Kultury przy ul. Brzeźnickiej. Od godz. 10.00, w galerii MDK rozpocznie prace punkt poboru krwi. O godz.  10.30, w ramach „Poranka teatralnego” zobaczyć będzie można sztukę „Pan Baj” w wykonaniu Teatru Dratwa. Punktualnie w południe rozpocznie się happening na patio MDK. Radomszczanie ułożą wielkie serce ze „złotych monet”, czyli 1, 2 i 5 groszówek. Zebrane w ten sposób pieniądze trafią później do puszki WOŚP. O godz. 16.00, w sali widowiskowej rozpocznie się koncert finałowy. W programie m.in. występy artystyczne, licytacje gadżetów ofiarowanych przez radomszczan oraz przez centralę WOŚP. O godz. 20.00, zaplanowano pokaz fireshow, który będzie wykonany przez artystów z Łodzi.

Wydarzeniom kulturalnym będą towarzyszyły także wydarzenia sportowe. O godz. 10.00, w parku Świętojańskim odbędzie się II Bieg „Policz się z cukrzycą”.

MOSiR w godz. 9.00 – 18.00, zaprasza na Halowy Turniej Piłki Nożnej (Hala Sportowa, ul. Św. Jadwigi Królowej 20), w godz. 9.00 – 15.00, na Otwarty Turniej Tenisa Stołowego (sala sportowa MOSiR, ul. Kościuszki 3) oraz w godz. 15.00 – 17.00, na Otwarty Turniej Łuczniczy (sala sportowa MOSiR, ul. Kościuszki 3).

Ponadto: kuchnia polowa, pokazy ratownictwa medycznego i strażaków OSP, loteria fantowa zorganizowana i prowadzona przez PSP nr 7.

Dla kwestujących wolontariuszy, czynna będzie w MDK kantynka prowadzona przez radomszczańskich harcerzy oraz punkt z gorącymi napojami (przy ul. Reymonta 36), zorganizowany przez Studio Języków Obcych, Reklamy i Marketingu „Profe Studio”.

Gomunice

W Gomunicach finał wystartuje o godz. 16.00, w Hali Sportowej przy Zespole Szkół Podstawowych im. Marii Konopnickiej. W programie m. in. występy uczniów ze szkół w Chrzanowicach i Gomunicach, pokazy Muay Thai oraz zawody strzeleckie przygotowane przez Damiana Paluszczaka. Dla przedszkolaków przygotowano pokazy na trampolinach grupy fitness z Panaceum, taniec belgijski, występ przyjacielskiego trio wokalistów z Łodzi. Tradycyjne „Światełko do Nieba” o godz. 20.00.

Obok występów, kawiarenka z domowymi wypiekami oraz ciepłymi napojami, kiermasz pełen gadżetów nie tylko z „SiemaShop” oraz stoisko rękodzieł z Gminnej Biblioteki Publicznej.

W tym roku Sztab w Gomunicach oprócz tradycyjnej kwesty umożliwia przekazywanie datków kartą przy użyciu terminala płatniczego udostępnionego przez Fundację WOŚP oraz Skarbonę Stacjonarną przypisaną do Fili Gminnej Biblioteki Publicznej zlokalizowaną w Chrzanowicach przy ul. Żeromskiego 30.

Kamieńsk

W Kamieńsku główną siedzibą WOŚP będzie Dom Ludowy im. Kazimierza Tazbira. Już od godz. 10.00, będzie czynna kawiarenka z domowymi wypiekami. O godz. 11.00, profesjonalny barman pokaże jak przygotować bezalkoholowe drinki. O godz. 12.30, odbędą się warsztaty plastyczno – manualne. Między godz. 12.30 – 17.00, zaplanowano animacje, koncert harcerski, konkurs wędkarski, pokaz Muay Thai, pokaz zumby, licytacje gadżetów WOŚP. O godz. 17.00, wystąpi Młodzieżowa Orkiestra Dęta, a na zakończenie (godz. 18.00) zagra zespół Las Vegas.

Na terenie gminy Kamieńsk kwestować będzie 20 wolontariuszy wyposażonych w puszki, identyfikatory i finałowe „serduszka”.

Przedbórz

W tym roku „Przystanek Przedbórz”, bo tak od kilku lat nazywa się Finał WOŚP, będzie miał dwa oblicza: sportowe i muzyczne. Zaplanowano I Charytatywny Maraton Fitness, który odbędzie się w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Przedborzu. Oprócz gimnastyki będzie jeszcze możliwość spotkania z dietetyczką, zmierzenia ciśnienia oraz zaplanowano pokaz zumby. To między godz. 10.00 – 12.00.

Jeśli pogoda pozwoli, od godz11.00, na przedborskim rynku odbędzie się „wielkie lepienie bałwanów”. O 13.00 w Parku Miejskim im. Tadeusza Kościuszki, odbędzie się II Bieg „Policz się z cukrzycą”.  W miejscowym MDK-u, od godz. 15.00, rozpocznie się koncert charytatywny „Przystanek Przedbórz – odjazd 9”. Wystąpi młodzież szkolna.Ponadto będzie można zobaczyć spektakl przedszkolaków z Niepublicznego „Gumisia”, pokaz grupy tanecznej, Chór Klubu Seniora i działająca przy MDK-u, orkiestrę dęta pod batutą pana Krzysztofa Jabłońskiego.

Na zakończenie zagra zespół ROCK’N’ROLL REBELS z Sosnowca. To trzech muzyków, którzy wykonują własne rockowe aranżacje przebojów wszech czasów z repertuaru tak kultowych wykonawców jak The Beatles, Elvis Presley, Louis Armstrong czy Roy Orbisom.

Oprócz tego tradycyjnie mini – sklepik „SiemaShop” z artykułami WOŚP, tablica do rysowania pastelami, punkt farbowania włosów i malowania twarzy. Po raz kolejny swoje stoisko ustawią  motocykliści z Veteran Club 19-78 MC Poland Member Chapter Przedbórz.

komentarze