Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz kolejny

W niedzielę 4 lipca wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz drugi w tym roku wyszli na ulice Radomska. Tym razem zbierali pieniądze na sprzęt niezbędny w usuwaniu skutków... ››

W niedzielę 4 lipca wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz drugi w tym roku wyszli na ulice Radomska. Tym razem zbierali pieniądze na sprzęt niezbędny w usuwaniu skutków powodzi, który zostanie przekazany strażom pożarnym.

 

Do niebieskich puszek 63 wolontariuszy wrzucono 14 474,98 zł, 10 euro i 1 dolara. W zamian za pomoc każdy otrzymywał serduszko WOŚP-u, które tym razem również przybrało niebieski kolor.

 

W zbiórkę pieniędzy zaangażowali się także radomszczańscy strażacy. W swojej siedzibie zorganizowali oni Dzień Otwartej Strażnicy, podczas którego prezentowali swoją wiedzę i umiejętności.

 

Odwiedzający mogli dowiedzieć się, w jaki sposób należy udzielać pierwszej pomocy, jak zgłaszać zagrożenia poprzez telefony alarmowe czy jak prawidłowo zachowywać się nad wodą. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy ratownictwa technicznego, podczas których strażacy gasili pożar samochodu, a także przejażdżki drabiną strażacką.

 

W całej Polsce podczas akcji "Stop powodziom" zebrano do tej pory ponad 904 000 zł.

 

Akcja nie udałaby się, gdyby nie pomoc wolontariuszy i darczyńców, którym sztab WOŚP przy Miejskim Domu Kultury w Radomsku serdecznie dziekuje.

Więcej o:
wośp powódź straż pożarna
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE