Wieczornica patriotyczna w Gomunicach

Wieczornica patriotyczna w Gomunicach Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

,,Pytasz się, synu, gdzie jest i jaka? W niewymierzonej krainie leży. Jest w każdym wiernym sercu Polaka Co o nią walczył, cierpiał i wierzył.” Tak o Polsce, strofami wiersza Antoniego Słonimskiego opowiadała Starosta Beata Pokora, która uczestniczyła w wieczornicy poświęconej 103. rocznicy uzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczyste spotkanie odbyło się w piątek w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Gomunicach.

Wspólne obchodzenie Święta Niepodległości, organizowane kilka dni po dniu 11 listopada, to w Gomunicach już tradycja kultywowana od wielu lat. Mieszkańcy spotykają się, by razem śpiewać patriotyczne pieśni i recytować wiersze przypominające o niełatwej historii naszego narodu.

W piątkowy wieczór oprócz młodzieży, nauczycieli, przedstawicielek Kół Gospodyń Wiejskich, instytucji oraz organizacji społecznych w największej sali gomunickiej szkoły zasiedli także m.in. poseł na Sejm RP Anna Milczanowska, Starosta Powiatu Radomszczańskiego Beata Pokora oraz Wójt Gminy Gomunice Paweł Olejniczak.

– Wolność to wielki dar. Powinniśmy ją pielęgnować na co dzień – podsumowała starosta Beata Pokora, dziękując organizatorom i wykonawcom za przygotowanie programu, który „poruszył i uradował serca”.

Więcej o:
powiat radomszczański gomunice wieczornica patriotyczna
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE