Więcej testów na koronawirusa, to większe bezpieczeństwo

Więcej testów na koronawirusa, to większe bezpieczeństwo Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Starosta Powiatu Radomszczańskiego czyni starania, by na terenie naszego powiatu wykonywane były dodatkowe testy na SARS-CoV-2. W planach jest też dodatkowa specjalistyczna karetka.

- Uznałam za konieczne, aby podjąć działania w celu zwiększenia liczby testów na obecność koronawirusa, wykonywanych na terenie powiatu radomszczańskiego. Badaniami powinno zostać objętych więcej osób przebywających na kwarantannie na podstawie decyzji sanepidu – mówi Beata Pokora.

Na terenie województwa łódzkiego, obejmującego 24 powiaty, pracuje obecnie pięć zespołów, które pobierają od potencjalnie zarażonych osób próbki do testów. Dodatkowa karetka, która obsługiwałaby tylko mieszkańców naszego powiatu, umożliwi wykonywanie większej ilości testów.

– Dlatego sami chcemy uruchomić zespół, składający się z kierowcy i ratownika, którzy specjalnym samochodem będą docierać do osób objętych kwarantanną na terenie naszego powiatu i pobierać wymazy niezbędne do wykonania testu na obecność koronawirusa. Dzięki wynikom tych testów znacznie zwiększy się pewność co do liczby faktycznie zakażonych osób, a co za tym idzie – zwiększy się bezpieczeństwo obywateli – tłumaczy starosta Beata Pokora.

O planowanych działaniach, formie finansowania przedsięwzięcia oraz wielu niezbędnych formalnościach, które trzeba będzie spełnić nim karetka wyruszy do badań, dyskutowano dziś (2 kwietnia) podczas narady, w której uczestniczył dyrektor Szpitala Powiatowego w Radomsku, Piotr Kagankiewicz. Wstępne rozmowy z kierownictwem Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi już się odbyły.

Więcej o:
koronawirus radomsko koronawirus dodatkowe testy starosta
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE