Więcej policyjnych patroli oraz zmiana organizacji ruchu w rejonie nekropolii

Więcej policyjnych patroli oraz zmiana organizacji ruchu w rejonie nekropolii Fot. KPP Radomsko

Święto Wszystkich Świętych to czas wzmożonej pracy policjantów, którzy będą dbali o bezpieczeństwo. W działania są zaangażowani funkcjonariusze wszystkich wydziałów radomszczańskiej komendy, ale także posterunków policji. Aby usprawnić sytuację nastąpiły zmiany organizacji ruchu w rejonie nekropolii.

Policjanci z drogówki przede wszystkim pomagają w sprawnym dojeździe do cmentarza. Jeśli sytuacja będzie tego wymagać, będą kierowali ruchem.

- Konsekwentnie i w zdecydowany sposób będą reagować na każde wykroczenie w ruchu drogowym godzące w bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. Zwrócą szczególną uwagę na prędkość z jaką poruszają się pojazdy, trzeźwość kierowców, a także korzystanie z pasów bezpieczeństwa i sposób przewożenia dzieci. Policjanci prewencji i kryminalni (również patrole nieumundurowane) będą czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców, szczególnie w okolicach nekropolii – informuje Dariusz Kaczmarek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Przypominamy, że na kilku ulicach na terenie Radomska oraz na terenie powiatu radomszczańskiego zmieniona została organizacja ruchu.

- Na ulicy Prymasa Wyszyńskiego w Radomsku zmiana polega na wprowadzeniu jednego kierunku ruchu (od ulicy Jagiellońskiej w kierunku centrum miasta). Zmiana dotyczy odcinka w/w ulicy pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Jagiellońską i Skoczyńskiego w okresie 31.10.2023 r. (od godziny 8:00) – 02.11.2023 r. (do godziny 8:00).
- Na ulicy Stodolnej w Radomsku został wprowadzony dwustronny zakaz zatrzymywania się (odcinek pomiędzy ul. Prymasa Wyszyńskiego a ul. Pustą) w okresie 27.10.2023 r. (od godziny 15:00) – 02.11.2023 r. (do godziny 9:00).

- Na ulicy Cmentarnej w Przedborzu zmiana polega na wprowadzeniu jednego kierunku ruchu (od centrum miasta w kierunku miejscowości Jabłonna) w dniu 01.11.2023 (w godzinach 6:00 – 18:00).

- Wszystkich kierowców pojazdów prosimy o zachowanie ostrożności oraz o stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem, na drogach dojazdowych do cmentarzy, jak i na terenie wyznaczonych parkingów. Apelujemy o wzajemną pomoc, życzliwość i wyrozumiałość, również dla tych którzy będą czuwać nad naszym bezpieczeństwem – mówi Dariusz Kaczmarek.

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański policja radomsko patrole policji zmiana organizacji ruchu cmentarze wszystkich świętych
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE