Więcej pieniędzy dla szpitala w Radomsku

Więcej pieniędzy dla szpitala w Radomsku

Narodowy Fundusz Zdrowia w Łodzi poinformował, że Szpital Powiatowy w Radomsku otrzyma dodatkowo 12,7 mln zł na II półrocze 2023 r.

Sam ryczałt szpitala (ryczałt obejmuje wszystkie oddziały szpitalne) – zawarty w powyższej kwocie - wzrośnie o 7,4 mln zł. W tej kwocie jest zawarty także wzrost wycen świadczeń na oddziałach, które prowadzi szpital: internie, położnictwie i chirurgii.

- Na tych oddziałach – kluczowych dla zdrowia lokalnej społeczności - część świadczeń będzie przeliczana wskaźnikiem 1,2 lub 1,15, których do tej pory nie było. Czyli zapłacimy więcej np. za poród, za wycięcie wyrostka, leczenie odmy czy operację przepukliny. To specjalne wsparcie właśnie dla szpitali powiatowych, czyli na I i II poziomie PSZ – wyjaśnia Anna Leder, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału NFZ. 

Wzrost budżetów szpitali wynika z wyliczeń Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. Agencja przygotowała je na podstawie danych kosztowych, które otrzymała od 85 proc. szpitali w kraju, także od radomszczańskiego szpitala.

Więcej o:
radomsko szpital radomsko nfz pieniądze
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE