Wiec w obronie wiary w Radomsku

W niedzielę (19 maja) na placu 3 Maja przed pomnikiem św. Jadwigi Królowej w Radomsku blisko 100 mieszkańców zgromadziło się, by wziąć udział w wiecu w obronie wiary katolickiej. Pieśniami, modlitwami i przemówieniami, wyrazili swój protest wobec bezczeszczenia symboli Kościoła i religii.

Manifestacja była odpowiedzią na profanację wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej, do którego miało dojść w nocy z 26 na 27 kwietnia br. Wokół jednego z płockich kościołów (m.in. na koszach na śmieci i na przenośnej toalecie) rozlepione zostały plakaty z wizerunkiem Matki Bożej, na których postaci Maryi i Dzieciątka otoczone zostały aureolami w barwach tęczy.

Między innymi z tego powodu w Radomsku odbył się wiec w obronie wiary i religii, którego organizatorami byli członkowie Towarzystwa Patriotycznego i Klub Gazety Polskiej – Radomsko. Podczas wiecu śpiewano pieśni religijne, odmówiono różaniec, a także odczytano treść protestu, który wraz z podpisami uczestników, ma zostać wysłany do władz państwowych.

- Zaprosiliśmy państwa aby wspólnie zamanifestować nasze przywiązanie do tradycji narodowych, do wiary naszych ojców. Nie zebraliśmy się tutaj po to aby bronić instytucji Kościoła. Trwa ona ponad dwa tysiące lat i nie potrzebuje takich obrońców jak my. Jednakże z dużym niepokojem zauważamy, że coraz częściej bezczeszczone są nasze symbole religijne. Chrześcijanie to dziś najbardziej prześladowana grupa religijna na świecie, również i w Polsce
- rozpoczął więc, Marian Grotowski, z Towarzystwa Patriotycznego.

Natomiast Waldemar Szwedowski z Klubu Gazety Polskiej mówił między innymi o tym, jakie środowiska niszczą i atakują kościoły w Polsce i Europie.
 
- Wokół słychać i widać, jak na dłoni dowody bezbożnictwa i upadku ludzi kościoła. Media, kino i teatry, które same są siedliskiem największych zboczeń, pornografii i sodomii, ukazują najsłabsze strony kościoła i wady ludzi wierzących. Zepsucie i patologia od wewnątrz rozsadza najpotężniejszą budowlę wiary w Europie, jaką jest polski kościół. Kościół i wiara, które przetrwały tortury dwóch wojen dwudziestego stulecia. (…) Z zewnątrz atakują Kościół miliony zboczeńców, masonów, Żydów i zdrajców. Bezbożni Europejczycy nie widzą potrzeby obrony kościoła. Nie mają dla nich większego znaczenia mury najświętszych świątyń katolickich
- mówił na wiecu Waldemar Szwedowski.

Na transparentach wypisane były hasła: „Kościół Boga nie Brukseli i Tuska” oraz „Polski Kościół nie Brukseli niech się Tusek od...dzieli” (pisownia oryginalna).

Oto pełna treść Protestu Towarzystwa Patriotycznego Radomsko:

My niżej podpisani mieszkańcy miasta Radomsko, zebrani na publicznym wiecu, wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec zmasowanej i narastającej fali akcji profanacji wizerunku Matki Bożej, Pana Jezusa Chrystusa, Krzyża Świętego i innych drogich nam symboli religijnych naszego Kościoła Katolickiego.
Znaki te są najświętszymi i nienaruszalnymi symbolami naszej świętej wiary, związanej nierozerwalnie z powstaniem i trwaniem przez ponad 1050 lat Państwa Polskiego, wyłączenie dzięki cywilizacji łacińsko-chrześcijańskiej opartej na Krzyżu Świętym.
Prawo do wyznawania naszej Wiary i poszanowania naszych Świętych Symboli, gwarantuje polskie prawo a także Strasburska Konwencja o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności.
Nie godzimy się, aby religijno-moralny kryzys Zachodniej Europy, przez akty profanacji wszystkiego co dla nas najświętsze, wkraczał do Polski i terroryzował nasz Kościół – nasz fundament wiary, niszczył nasza katolicką tożsamość, rujnował model katolickiej rodziny i wychowania polskich dzieci w wierze naszych ojców i patriotyzmie.
Nie możemy pozwolić na to, abyśmy my – katolicy, we własnym kraju byli obrażani przez bluźniercze organizacje i bluźniercze środowiska liberalno-lewackie.
Żądamy od władz Rzeczpospolitej Polskiej nie deklaracji - ale natychmiastowej i zdecydowanej reakcji na każdy przypadek szerzącej się w fali nienawiści wobec religii katolickiej i jej symboli, która przetacza się przez nasza Ojczyznę.
Wszystkim, którym zależy na dobru naszej umiłowanej Polski, gorąco zachęcamy o włączenie się do modlitwy w obronie naszej katolickiej wiary oraz o przemianę serc bluźnierców.

Więcej o:
wiec w obronie wiary towarzystwo patriotyczne radomsko klub gazety polskiej radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE