[WIDEO] Zaczęło się. Przedbórz stoi. Rolnicy walczą o Polskę

[WIDEO] Zaczęło się. Przedbórz stoi. Rolnicy walczą o Polskę

20 marca 2024 rolnicy z okolic Przedborza włączyli się w ogólnopolski protest blokując Przedbórz

Śmiało możemy powiedzieć, że historia pisze się na naszych oczach. Kolejny raz w Polsce dochodzi o ogromnych strajków, tym razem mowa o strajku rolników. 20 marca o godzinie 9.00 rolnicy zablokowali Przedbórz. Jak mówią, walczą o Polskę.

Jesteśmy tutaj, aby odrzucić całkowicie projekt, który ma nazwę „Zielony Ład”. Nie zgadzamy się z nim jako rolnicy, myśliwi, pszczelarze, nie zgadzamy się, aby „Zielony Ład” wszedł w życie. Nie zgadzamy się, aby transporty, które idą z Ukrainy były cały czas transportowane do Polski. Te transporty są bardzo słabej jakości albo złej jakości. Polscy rolnicy nie mają możliwości sprzedaży swoich produktów rolnych czy tor zbóż, czy warzyw, czy jak pszczelarze miodów – mówi Emil Maciąg Przewodniczący Zgromadzenia Rolników.

Przewiduje się, że na protest przyjechało blisko 60 sztuk ciągników, do tego około 150 osób wspierających, którzy przyjadą samochodami osobowymi lub przyjdą pieszo z Przedborza. Rolnicy oceniają bardzo słabo rozumy, które przebiegają z Rządem. Sam protest ma potrwać do godziny 19.00. Ruch będzie puszczany raz na godzinę. Nad bezpieczeństwem protestu czuwa policja.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
przedbórz rolnicy blokada strajk zielonyład
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE