[WIDEO] Za nami XI Bieg Uliczny – Memoriał Mariana Szymańskiego w Radomsku

[WIDEO] Za nami XI Bieg Uliczny – Memoriał Mariana Szymańskiego w Radomsku Fot. Wojciech Bojdo

Około 70 zawodników wzięło udział w XI Biegu Ulicznym – Memoriale Mariana Szymańskiego, który w niedzielę 9 czerwca 2024 r. odbył się w Radomsku.

Zawodnicy do pokonania mieli dystans 10 km. Trasa wytyczona była ulicami: Świętej Jadwigi Królowej, Starowiejską, Armii Krajowej, Leszka Czarnego, Piastowską, Słowiczą, Wyszyńskiego i Jagiellońską.

Celem memoriału - oprócz popularyzacji biegania oraz integracji lokalnej społeczności, jest wspomnienie postaci Mariana Szymańskiego - wieloletniego nauczyciela, wychowawcy i przyjaciela młodzieży w I Liceum Ogólnokształcącym im. F. Fabianiego w Radomsku, wybitnego sportowca i trenera wielu mistrzów i reprezentantów Polski, harcerza, żołnierza i dowódcy grup szturmowych Szarych Szeregów pseudonim „Wędzidło”, bohatera akcji odbicia więźniów UB i NKWD w Łowiczu.

Zwycięzcą tegorocznej edycji Memoriału Mariana Szymańskiego został Damian Chodak (ŁKS Omega Kleszczów) z czasem 36:58. Drugi na mecie pojawił się Artur Sochacki z czasem 37:12. Trzeci linię mety pokonał Sebastian Koniarski (Aktywni Kamieńsk) z czasem 37:45

Organizatorami biegu byli: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomsku oraz Miasto Radomsko.

Wyniki Memoriału dostęone są W TYM MIEJSCU.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko mosir radomsko bieg uliczny memoriał mariana szymańskiego
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE