[WIDEO] Za nami pierwsze Zawody Strzeleckie o Puchar Stolarza

[WIDEO] Za nami pierwsze Zawody Strzeleckie o Puchar Stolarza Fot. Radosław Sandelewski/ UM Radomsko

W sobotę, 16 marca 2024 odbyły się pierwsze Zawody Strzeleckie o Puchar Stolarza. Imprezę zorganizował Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Radomsku, Liga Obrony Kraju, Klub Strzelecki Rykoszet oraz Miasto Radomsko. Zawody zostały zorganizowane w ramach święta stolarzy i rzemieślników, które przypada 19 marca.

Dzisiaj pogoda była wymarzona na organizację imprez plenerowych. Tak impreza odbyła się w Radomsku na Strzelnicy Sportowej przy ul. Piaskowej 7. Wszyscy przybyli mogli wziąć udział w pierwszych Zawodach Strzeleckich o Puchar Stolarza. Impreza była zorganizowana w ramach święta stolarzy i rzemieślników, które przypada 19 marca.

- Postanowiliśmy po raz pierwszy w tym roku spotkać się dodatkowo, poza Biegiem Stolarza na imprezie strzeleckiej. Jest to wydarzenie otwarte dla wszystkich. Mamy nadzieję, że uda nam się organizować je jako imprezę cykliczną i za rok spotkać się ponownie – mówi Zbigniew Łyczko, Starszy Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Radomsku.

Dzisiejsza impreza to nie tylko zawody strzeleckie. Oprócz tego można było podziwiać pojazdy terenowe, motocykle Stowarzyszenia „Czarny Radomsko”. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz szybowca z częstochowskiego aeroklubu.

Na wszystkich głodnych czekały kiełbaski z grila i poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich Borowianki.

- Dzisiejsze wydarzenie to nie tylko zawody, ale cała impreza, z kilkoma konkurencjami. Oprócz strzelania będzie wbijanie gwoździ, rzucanie do celu. To impreza dla całych rodzin. Każdy może wziąć udział w konkurencjach – dodaje Zbigniew Jędrzejczyk, prezes Ligi Obrony Kraju w Radomsku i członek Klubu Rykoszet.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko zawody puchar stolarza impreza strzelnica
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE