[WIDEO] Wernisaż „Spojrzenia” Krzysztofa Witkowskiego w MDK

[WIDEO] Wernisaż „Spojrzenia” Krzysztofa Witkowskiego w MDK Fot. Klaudia Gajda, Sebastian Nems

W piątek, 8 grudnia w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbył się wernisaż wystawy malarstwa Krzysztofa Witkowskiego pt. „Spojrzenia”. Była to pierwsza wystawa artysty w rodzinnym mieście.

Krzysztof Witkowski urodził się w 1990 roku w Radomsku, gdzie spędził swoje dzieciństwo i młodość. W 2010 roku ukończył Liceum Plastyczne im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie, a w 2016 roku uzyskał dyplom na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu z malarstwa u prof. Krzysztofa Skarbka i z multimediów u prof. Pawła Jarodzkiego. Obecnie mieszka i tworzy w Krakowie.

Witkowski jest malarzem, który łączy w swoich pracach ekspresjonizm i figurację, kładąc nacisk na struktury i fakturę w obrazach. Maluje klasycznymi metodami, farbami akrylowymi lub olejnymi na płótnie, w różnych formatach. Kolor traktuje jako medium do przenoszenia emocji. Tematyka jego prac dotyczy przeżyć osobistych i natury. Przeżycia wewnętrzne traktuje jako motywację do pracy twórczej. Ogromną rolę przywiązuje do tytułów prac, które traktuje jako swój komentarz do nich.

Wystawa „Spojrzenia” zawiera obrazy powstałe w latach 2016 – 2022. Jest to kontynuacja i nawiązanie do poprzedniej wystawy indywidualnej tego artysty, która miała miejsce w 2018 roku we Wrocławiu.

Wernisaż wystawy zgromadził wielu miłośników sztuki, w tym znajomych i rodzinę artysty, przedstawicieli władz miasta, mediów i środowiska kulturalnego. Wszyscy podziwiali oryginalność i ekspresję jego prac.

Witkowski podziękował wszystkim za przybycie i wyraził swoją radość z możliwości pokazania swojej twórczości w MDK. Podkreślił, że Radomsko jest dla niego ważnym miejscem, z którym wiąże się wiele wspomnień i doświadczeń. Zaprosił też wszystkich do obejrzenia jego wystawy, która będzie czynna do końca roku.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
wernisaż mdk mdk radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE