W Radomsku rozpocznie działalność filia wyższej uczelni

Fot. Wojciech Bojdo

Wyższa Szkoła Finansów i Informatyki im. Prof. Janusza Chechlińskiego w Łodzi otrzymała pozwolenie od Ministra Nauki na utworzenie w Radomsku filii studiów pierwszego stopnia o profilu praktycznym na kierunku „ekonomia”. Pierwszy nabór na studia zostanie ogłoszony już w tym roku.

List intencyjny z Wyższą Szkołą Finansów i Informatyki w Łodzi a Miastem Radomskiem dotyczący utworzenia filii został podpisany rok temu. W ubiegłym tygodniu uczelnia otrzymała zgodę Ministerstwa Nauki na utworzenie filii.

Jako pierwsza w Radomsku zostanie uruchomiona ekonomia, jednak uczelnia już panuje uruchomienie kolejnych kierunków takich jak m.in. finanse, rachunkowość czy psychologia.

- Ta oferta była przygotowana między innymi w oparciu o badanie potrzeb. Chcemy ją jak najbardziej różnicować i odpowiadać na zapotrzebowanie przede wszystkim pracodawców. Ta oferta będzie się z roku na rok rozszerzać – podkreśla dr Paweł Kaczorowski, rektor Wyższej Szkoły Finansów i Informatyki im. Prof. Janusza Chechlińskiego w Łodzi.

– Utworzenie filii było dużym wysiłkiem. Jako miasto przygotowaliśmy kompleksowe informacje, które były potrzebne uczelni, by mogła wystąpić o akredytację. Cieszę się, że nasza wspólna praca została doceniona, a radomszczanie będą mieli szerszy dostęp do edukacji – mówił podczas konferencji prasowej prezydent Jarosław Ferenc.

Siedziba uczelni zlokalizowana będzie w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Radomsku. Kształcić będzie w systemie zaocznym. Docelowo uruchomione mają być również studia dzienne.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko szkoła wyższa radomsko studia radomsko filia wyższej uczelni wyższa szkoła finansów i informatyki wsfii w łodzi
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE