Tydzień z Profilaktyką w radomszczańskim „Mechaniku”

Młodzież z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Radomsku brała udział w wielu zajęciach i spotkaniach w ramach Tygodnia z Profilaktyką.

Dbanie o swoje zdrowie w dzisiejszych rozpędzonych do granic czasach jest bardzo ważne. Mowa oczywiście o szeroko rozumianym zdrowi również tym psychicznym. Z wieloma problemami styka się również młodzież. Te czasy niosą ze sobą wiele zagrożeń, dlatego właśnie Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Radomsku zorganizowało Tydzień z Profilaktyką.

– Corocznie w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Radomsku organizujemy „Tydzień z Profilaktyką”. Zależy nam, aby chronić nasza młodzież przed wszelkimi zachowaniami ryzykownymi, a tych niestety jest coraz więcej. Mowa tutaj m.in. o energetykach, substancjach psychoaktywnych, narkotykach, przemocy, jak również problemach z bezpieczeństwem w sieci, czy problemy emocjonalne. Dlatego organizujemy spotkania ze specjalistami, chcemy, aby bardzo mocno wybrzmiały tutaj ich rady, sugestie, wnioski, bowiem profilaktyka to jest ta płaszczyzna, którą wciąż  trzeba powielać, doskonalić, powtarzać i wielokrotnie powtarzana sprawia, że coś wśród tych młodych ludzi pozostanie – mówi Renata Koniarska Pedagog w ZSP nr 1 w Radomsku.

W ramach tygodnia z profilaktyką młodzież z „Mechanika” uczestniczyła m.in. z Bogdanem Szymczykiem z Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, uczestniczyła w spotkaniu ze strażakami z KP PSP w Radomsku, gdzie doskonaliła wiedzę z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, uczestniczyła w prelekcji Dariusza Mirczaka, kuratora Sądu Rejonowego w Radomsku, na temat odpowiedzialności karnej za stosownie przemocy domowej. Uczniowie klas trzecich technicznych realizowali projekt profilaktyczny pedagoga FAS - Płodowy Zespół Alkoholowy- mamo nie pij!, nie krzywdź!, kochaj mnie. Przeprowadzona była również zbiórka krwi, a także młodzież miała okazję uczestniczyć w spektaklu „Przyszłość”. To wszystko i jeszcze więcej odbyło się w ramach „Tygodnia z Profilaktyką” w ZSP nr 1 w Radomsku.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko profilaktyka zdrowie mechanik
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE