[WIDEO] Trybuna na miejskim stadionie za grube miliony złotych

[WIDEO] Trybuna na miejskim stadionie za grube miliony złotych Fot. wizualizacja trybuny

Od kilku miesięcy radomszczańskich kibiców elektryzuje informacja, że na miejskim stadionie będzie wybudowana od podstaw nowa trybuna. Magistrat przedstawił jej wizualizację oraz szacunkowy koszt inwestycji.

O budowie nowej trybuny na naszych łamach pisaliśmy już wielokrotnie. Do tej pory wiadomo było, że na zadanie: „Rewitalizacja w kulturze i sporcie” z rządowego Polskiego Ładu nowe oblicze zyskają Kinema, „Stary basen” przy ul. Leszka Czarnego oraz Stadion przy ul. Brzeźnickiej poprzez budowę nowej trybuny od ul. Pajdaka, udało się pozyskać 26 mln zł a szacunkowy koszt zgłoszonych zadań wyniósł 29 mln zł. Już wiadomo, że miasto będzie musiało dołożyć. I to nie małe pieniądze. Ale po kolei.

Najpierw o trybunie na miejskim stadionie. Pierwotne założenia zakładały remont istniejącej trybuny od ul. Pajdaka w celu poprawy jej stanu technicznego.

- Podobnie jak w przypadku budynku starego basenu, tak i w tym temacie spotkaliśmy się ze środowiskiem sportowym, w tym przypadku piłkarskim - informuje magistrat w komunikacie z 5 czerwca na stronie internetowej

- Po długich rozmowach prezydent przychylił się do wniosku, aby zamiast remontu istniejącej trybuny w jej miejscu powstał nowoczesny obiekt – trybuna wraz z pełnym zapleczem zlokalizowanym pod jej konstrukcją. Zgodziliśmy się na zaprojektowanie kompleksowe obiektu z zastrzeżeniem, że jego realizacja może odbywać się etapowo z uwagi na zakładane w budżecie dużo niższe koszty - dodano

Trybunę zaplanowano jako obiekt kompleksowy. W jej wnętrzu zlokalizowane są szatnie dla dwóch drużyn, pomieszczenia administracji, pomieszczenia dla sędziów i inne. Po całkowitej realizacji będzie to obiekt umożliwiający rozgrywki na wysokim poziomie.

Szacowany koszt realizacji tego zadania wynosi ok. 17 400 000 zł.

Teraz Kinema. Na przywrócenie dawnej funkcji obiektowi, który jest obiektem zabytkowym i jego realizacja odbywać się będzie pod ścisłym nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków potrzeba około 11 100 000 zł.

I na koniec zamiana przeznaczenia byłego basenu przy ul. Leszka Czarnego. W pierwotnych założeniach istniejący obiekt miał przejść gruntowny remont i zostać dostosowany do potrzeb grup sportowych zajmujących się szeroko pojętymi sportami siłowymi, tj. zapasy, boks, podnoszenie ciężarów, sporty walki. Ten wachlarz rozszerzono i podjęto decyzję o rozbudowie obiektu tak, aby zwiększyć sale do ćwiczeń oraz przystosować ją do wielu dyscyplin. Koszt 20 500 000 zł.

Przejdźmy do kosztów realizacji tych zadań. Jak już wspominaliśmy na etapie składania wniosku o dofinansowanie ówczesny zakres prac dla wszystkich trzech obiektów szacowany był na kwotę 29 000 000 zł.

Po zmianach zakresów koszty realizacji wszystkich zadań szacowany jest na łączną kwotę ok. 49 000 000,00 zł. Przypomnijmy, że dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład to kwota 26 000 000,00 zł. Aby zrealizować wszystkie zadania w pełnych zakresach w budżecie Miasta muszą być zabezpieczone środki w wysokości 23 000 000 zł. Obecnie jako wkład własny zabezpieczona jest w budżecie Miasta kwota 3 000 000 zł – potrzeba jeszcze 20 000 000 zł.

Prezydent Radomska wystąpił również do Ministerstwa Sportu o dofinansowanie realizacji rozbudowy starego basenu, gdzie dofinansowanie może sięgnąć 50 % kosztów co daje nam kwotę 10 250 000 zł.

Okres realizacji zadań to koniec 2027 roku.

- Mając na uwadze potrzeby i zaangażowanie środowisk sportowych w te projekty chcemy zwrócić się do Radnych Rady Miasta, aby w budżecie Miasta na lata 2025-2027 zabezpieczyli środki finansowe wystarczające dla realizacji wszystkich zadań w pełnych ich zakresach, aby mieszkańcy mogli cieszyć się z nowych obiektów – podkreślono w komunikacie Urzędu Miasta w Radomsku.

Wkrótce ma zostać ogłoszony przetarg na wykonanie zadań. 

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
rks rks radomsko sparing rks radomsko kibice rks kibice rks radomsko trybuna stadion
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE