Tłumy maturzystów na targach w II LO w Radomsku

Fot. Wojciech Bojdo/ Klaudia Gajda

Już po raz dziesiąty w II Liceum Ogólnokształcącym w Radomsku odbyły się organizowane przez tę szkołę Powiatowe Targi Edukacji i Pracy „Zaplanuj swoją przyszłość”.

Wydarzenie skierowane było do tegorocznych maturzystów. Podczas imprezy swoje stoiska zaprezentowało ponad 20 uczelni wyższych z terenu całego kraju, m.in. z Łodzi, Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Opola, Częstochowy, Krakowa oraz Gdyni. Maturzyści mogli się również spotkać z przedstawicielami instytucji rynku pracy oraz wziąć udział w wykładach i zajęciach warsztatowych.

- Jest to dobra okazja do zapoznania się z ofertą edukacyjną poszczególnych szkół, porozmawiania bezpośrednio o zasadach rekrutacji i nawiązania współpracy z uczelniami. Bardzo często jest tak, że młodzi ludzie w momencie kiedy decydują się na wybór kierunku, nie mają pełnej wiedzy na temat tego, jakie wymagania są preferowane, jakie przedmioty rozszerzone warto uwzględnić na maturze - po to, żeby później proces rekrutacji zakończył się pozytywnie. Targi dają możliwość weryfikowania pewnych wyobrażeń młodych ludzi z tym, jakie są realne oczekiwania uczelni w stosunku do nowo przyjmowanych – mówi Anna Krzyszkowska-Cudak, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku.

Patronat nad wydarzeniem objął portal Radomsko24.pl

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko ii lo radomsko targi edukacyjne maturzyści
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE