[WIDEO] Szlachetna Paczka wraca do Przedborza

[WIDEO] Szlachetna Paczka wraca do Przedborza Fot. Klaudia Gajda

Po pięcioletniej przerwie, akcja Szlachetna Paczka ponownie zagości w gminie Przedbórz. Liderem sztabu został Aleksander Zubka, który postanowił zorganizować pomoc dla potrzebujących rodzin. Wraz z nim działa dziesięciu wolontariuszy, którzy odwiedzają już zgłoszone rodziny i sprawdzają ich potrzeby. Finał akcji, czyli Weekend Cudów, odbędzie się 16 i 17 grudnia.

Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja charytatywna, która od 2001 roku pomaga rodzinom w trudnej sytuacji materialnej. Wolontariusze odwiedzają rodziny, poznają ich historie i potrzeby, a następnie tworzą profile na stronie internetowej akcji. Darczyńcy mogą wybrać rodzinę, której chcą pomóc, i przygotować dla niej paczkę z potrzebnymi rzeczami. Paczki są dostarczane do rodzin podczas Weekendu Cudów, który w tym roku odbędzie się w dniach 16 i 17 grudnia.

W gminie Przedbórz akcja Szlachetna Paczka nie była realizowana od pięciu lat. W tym roku znalazł się lider, który postanowił wznowić działalność sztabu. Jest nim Aleksander Zubko.

- W gminie Przedbórz działała paczka, ale później nikt się w to nie zaangażował. Nie było lidera ani wolontariuszy. A to jest duża gmina - mówi Zubka.

Liderowi udało się zebrać dziesięciu wolontariuszy, którzy pomagają mu w realizacji akcji. Część z nich ma już doświadczenie w udziale w Szlachetnej Paczce.

Jak na razie zgłoszonych jest ponad 20 rodzin z gminy Przedbórz, które potrzebują pomocy. Wolontariusze odwiedzają je i sprawdzają ich potrzeby. Później centrala kwalifikuje rodziny do Szlachetnej Paczki. Następnie tworzone są profile rodzin na stronie internetowej akcji, gdzie można je znaleźć i wybrać.

- Potrzeby są ogromne. Każda rodzina ma swoją historię i swoje oczekiwania. Czasami zaskakuje mnie to jak ludzie żyją... jeszcze w tych czasach, w jakich warunkach - mówi jedna z wolontariuszek.

Wolontariusze zapraszają i zachęcają do tworzenia paczek dla rodzin. Otwarcie Bazy Rodzin Szlachetnej Paczki już 18 listopada.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
Szlachetna Paczka wraca do Przedborza Przedbórz Szlachetna Paczka Paczka Szlachetna Radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE