[WIDEO] Szlachetna Paczka w Przedborzu: rozpoczął się weekend cudów

[WIDEO] Szlachetna Paczka w Przedborzu: rozpoczął się weekend cudów Fot. Beata Turek /Klaudia Gajda

Po pięcioletniej przerwie, akcja Szlachetna Paczka ponownie zagościła w gminie Przedbórz. Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja charytatywna, która od 2001 roku pomaga rodzinom w trudnej sytuacji materialnej. W Przedborzu działa 10 wolontariuszy. Sztab Paczki mieści się w Publicznej Szkole Podstawowej w Przedborzu.

W Szlachetnej Paczce nie chodzi o to by raz do roku stać się Mikołajem i rozdać prezenty, w tej akcji ideą jest to by poprzez otrzymanie Paczki od darczyńcy zmienił się los rodziny, by będzie temu co w paczce jest mogła zacząć żyć lepiej.

W Weekend Cudów potrzebujący otrzymują nie tylko pomoc materialną, ale także odzyskują nadzieję i poczucie, że są dla kogoś ważni.

- Dziś jesteśmy od godziny 7.00. Darczyńcy przyjeżdżają systematycznie. Atmosfera jest rewelacyjna. Darczyńcy są cudowni a wolontariusze wykonują swoją pracę. To wszystko wygląda jak prezenty, świąteczne rzeczy. Te dary są takie na święta, żeby te święta były dla nich weselsze. Co najbardziej potrzebne? Jak co roku produkty spożywcze, chemiczne, lodówki, telewizor, rowery, pralki – podkreśla Beata Turek, ze Szlachetnej Paczki w Przedborzu.

Szlachetną Paczkę w Przedborzu wspierają strażacy z OSP Wola Blakowa i OSP Przedbórz.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
szlachetna paczka szlachetna paczka radomsko pomoc przedbórz
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE