[WIDEO] Szkoła w Pławnie pięknieje po termomodernizacji, a nowe boiska cieszą dzieci i młodzież

[WIDEO] Szkoła w Pławnie pięknieje po termomodernizacji, a nowe boiska cieszą dzieci i młodzież

29 maja 2024 roku nastąpiło oficjalne oddanie Szkoły Podstawowej w Pławnie po procesie termomodernizacji. Oddano również odnowione boisko przy szkole w Pławnie, jak również przy Szkole Podstawowej w Gidlach.

Szkoła Podstawowa w Pławnie została dzisiaj oficialnie oddana po termomodernizacji. Z pewnością cieszy ona teraz oko całej społeczności szkolnej i wszystkich, którzy tę szkołę zobaczą, podobnie jak nowe, wielofunkcyjne boiska.

– Serce się raduje, ponieważ te inwestycje będą służyć dzieciom, młodzieży, ale mogą służyć także mieszkańcom Pławna, jak również i Gidel, bo tam również boisko odnowiono. Szkoła wygląda pięknie, jak taki cukierek, pięknie opakowany. Poddana termomodernizacji z pewnością będzie bardziej ekologiczna – mówi Anna Milczanowska, poseł na Sejm RP.

Inwestycje zostały wykonane w ramach naboru Rządowego Funduszu „Polski Ład”

– W ramach naboru Rządowego Funduszu „Polski Ład”, naszej gminie udało się wykonać termomodernizację szkoły w Pławnie. Oprócz tego wybudowano dwa, wielofunkcyjne boiska sportowe, wraz z oświetleniem. Mowa o boisku przy Szkole Podstawowej w Pławnie oraz w Gidlach. Nasza gmina jest również w trakcje realizacji termomodernizacji dwóch innych budynków, a mianowicie budynku Szkoły Podstawowej w miejscowości Ciężkowice oraz budynku SP ZOZ w Gidlach – mówi Lech Bugaj, wójt gminy Gidle.

Jeśli chodzi o koszt wybudowania tych dwóch boisk to kwota blisko 1 200 000 zł. Jeśli chodzi o termomodernizację trzech budynków to kwota blisko 6 000 000 zł. Jak ważna jest ta inwestycja dla społeczności szkolnej?

- Inwestycje te mają bardzo duże znaczenie dla naszej społeczności szkolnej, ponieważ poprawiła się nasza infrastruktura, poprawiły się warunki szkoły, ale również warunki do poprawy talentów. Boisko sprawi, że będziemy mogli w profesjonalny sposób trenować talenty sportowe uczniów. Poprawi się również efekt energetyczny, który osiągniemy, dzięki wykonanej termomodernizacji budynku szkoły - mówi Karolina Ociepa, dyrektor Szkoły Podstawowej w Pławnie.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
Gmina Gidle Pławno termomodernizacja boisko szkoła
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE