[WIDEO] Ścieki ponownie wylewają się na ulicę Kukuczki

[WIDEO] Ścieki ponownie wylewają się na ulicę Kukuczki Fot. nadesłane

Nie minął tydzień a mieszkańcy ulicy Kukuczki w Radomsku informują naszą redakcję o ponownych problemach z wybijająca kanalizacją ściekową.

Do poprzedniej sytuacji kiedy to fekalia wylewały się na ulicę Kukuczki w Radomsku doszło 3 lutego. Opisaliśmy to w artykule Cuchnące fekalia wylały się na ulicę Kukuczki w Radomsku. Pracownicy PGK Radomsko, którzy udrożni kanalizację stwierdzili, że rury zapchały się przez pampersy i szmaty.

Do kolejnego wybicia kanalizacji i wylewania się ścieków na ulicę doszło 9 lutego. Trafił do nas filmik jednego z mieszkańców pokazujących sytuację na ulicy w godzinach popołudniowych.

- Nie minął nawet tydzień i znów mamy fontanny (ścieków – red.). Ulica Kukuczki. Wszystko płynie do deszczóweczki spływa. Z deszczóweczką do rowu spływa a potem to już tylko Wymysłówek (zbiornik – red.) - słyszymy w nadesłanym nagraniu.

5 lutego zapytaliśmy w PGK Radomsko czy rozwiązany zostanie problem z uciążliwą kanalizacją. Do chwili pisania tego artykułu nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Pytania skierowaliśmy także do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomsku. Odpowiedzi udzieliła nam Marzenna Dłubak, dyrektor stacji.

- Do dnia 5 lutego do tutejszej stacji nie wpłynęły zgłoszenia dotyczące wypływu ścieków z sieci instalacji kanalizacyjnej na ulicy Kukuczki w Radomsku oraz zanieczyszczenia zbiornika wodnego (Wymysłówek – red.) wskazanego w otrzymanej wiadomości. O sprawie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Radomsku został poinformowany przez Państwa redakcję w dniu 5 lutego. Mając na uwadze zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa sanitarnego, bezzwłocznie w dniu 6 lutego, zostały podjęte przez Pracowników Państwowej Powiatowej Inspekcji Sanitarnej w Radomsku czynności mające na celu ustalenie stanu faktycznego w tej sprawie. Dokonano oględzin wskazanego w piśmie terenu wzdłuż ulicy Kukuczki w Radomsku oraz terenu zbiornika. Podczas wykonywanych czynności nie stwierdzono śladów zanieczyszczeń oraz uciążliwości zapachowych pochodzenia fekalnego - czytamy w przesłanej odpowiedzi.

- Obecny w trakcie kontroli pracownik PGK w Radomsku oświadczył, że w dniu 3 lutego natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia o wypływie ścieków z instalacji sanitarnej podjęto działania naprawcze, mające na celu usunięcie awarii oraz przywrócenie należytego stanu higieniczno-sanitarnego terenu, co zostało osiągnięte - dodano.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
kukuczki ścieki pgk pgk radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE