Radny Rafał Dębski kontroluje PGK w Radomsku. Chodzi o drożejące miejskie ciepło

Fot. Wojciech Bojdo

Radny Rady Miejskiej w Radomsku Rafał Dębski (KO) przeprowadził niezapowiedzianą kontrolę w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej. Domagał się przedstawienia dokumentów, dotyczących m.in. zakupu opału dla miejskiej ciepłowni.

Przeprowadzanie tego typu kontroli umożliwia samorządowcom ustawa z 2018 roku. Radny Rafał Dębski kontrolę miejskiej spółki komunalnej przeprowadził we wtorek, 27 września 2022 r. Spotkał się z prezesem Zarządu PGK – Zbigniewem Rybczyńskim.

Radny domagał się przedstawienia m.in. dokumentów dotyczących procedury zakupu miału. Chciał się dowiedzieć, czy PGK skorzystało z najtańszej oferty oraz na jaką kwotę opiewały inne oferty. Chciał otrzymać zawarte umowy, aneksy do umów oraz faktury. Pytał również o działania, jakie podjęła spółka, by obniżyć koszty w obszarze ciepłownictwa oraz podejmowane działania, zmierzające do modernizacji miejskiej ciepłowni. Zadał też pytania odnośnie zatrudniania pracowników w spółce na przestrzeni ostatnich lat.

Radny, w obecności mediów odbył kilkunastominutową rozmowę z prezesem PGK. Dokumentów jednak nie otrzymał. Prezes Zbigniew Rybczyński podkreślał, że była to niezapowiedziana wizyta, dlatego nie miał możliwości zgromadzić wszystkich dokumentów. A te są zarówno w siedzibie PGK, jak i w zakładzie ciepłowniczym. Poza tym, prezes poinformował, że za kilkadziesiąt minut musi już być w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Płoszowie, gdzie kontrolę funkcjonowania zakładu przeprowadzać będą radni Rady Gminy Radomsko. Również kolejne dni są bardzo napięte, dlatego w tym tygodniu radny dokumentów nie otrzyma. Prezes PGK zadeklarował chęć współpracy i obiecał, że dokumenty radny Dębski otrzyma na początku przyszłego tygodnia.

- Ja nie mam nic do ukrycia - stwierdził Zbigniew Rybczyński, prezes PGK w Radomsku.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko pgk radomsko rafał dębski kontrola kontrola pgk
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE