[WIDEO] Policyjna orkiestra wystąpiła w MDK w Radomsku z okazji Dnia Matki

[WIDEO] Policyjna orkiestra wystąpiła w MDK w Radomsku z okazji Dnia Matki Fot. Wojciech Bojdo

Takiego koncertu z okazji Dnia Matki w Miejskim Domu Kultury w Radomsku jeszcze nie było. Na scenie wystąpiła policyjna orkiestra, w skład której wchodzą funkcjonariusze komend z terenu województwa łódzkiego.

Na co dzień pełnią służbę w policji. W czasie wolnym pasjonują się muzyką. Nieetatową orkiestrę tworzą od grudnia ubiegłego roku. Oficjalnie została ona powołana do życia decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi w marcu 2023 r. W jej skład wchodzi 27 osób.

W Miejskim Domu Kultury w Radomsku policjanci – muzycy wystąpili w czwartek, 25 maja 2023 r. Był to drugi w historii orkiestry koncert na dużej scenie.

W repertuarze muzyków znalazły się utwory muzyki popularnej. Nie zabrakło motywu przewodniego z filmu „Akademia policyjna”.

Orkiestra prowadzona jest przez kapelmistrza, st. post. Kamila Streit – Wlaźlaka. Występ orkiestry został nagrodzony przez publiczność owacjami na stojąco.

Organizatorami koncertu byli: Komendant Powiatowy Policji w Radomsku podinsp. Jarosław Knapik, Starosta Powiatu Radomszczańskiego Beata Pokora, Prezydent Miasta Radomska Jarosław Ferenc, Wójt Gminy Radomsko Roman Radczyc, Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Radomsku Krzysztof Zygma.

Więcej o:
radomsko mdk radomsko koncert dzień matki policyjna orkiestra
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE