[WIDEO] Policyjna orkiestra KWP w Łodzi wystąpiła w Radomsku. W repertuarze kolędy i pastorałki

[WIDEO] Policyjna orkiestra KWP w Łodzi wystąpiła w Radomsku. W repertuarze kolędy i pastorałki Fot. Wojciech Bojdo

Nieetatowa Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wystąpiła w Miejskim Domu Kultury w Radomsku. Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała koncertu kolęd i pastorałek.

Był to drugi w Radomsku koncert Nieetatowej Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Poprzedni został zorganizowany w ubiegłym roku z okazji Dnia Matki. Tym razem muzycy w niebieskich mundurach zaprosili na koncert najpiękniejszych i najpopularniejszych kolęd oraz pastorałek.

- Przygotowaliśmy dla państwa kolędy a także repertuar noworoczny na wzór Koncertu Wiedeńskiego – mówi Kamil Streit – Wlaźlak, kapelmistrz orkiestry.

- Nasza orkiestra jest to świeży twór w województwie łódzkim. Ogółem, oprócz naszej orkiestry, w Polsce są tylko trzy takie orkiestry. Rozwijamy się prężnie. Gramy muzykę popularną a także występujemy podczas oficjalnych uroczystości mundurowych – dodaje Kamil Streit – Wlaźlak.

Koncert prowadzili radomszczańscy policjanci: Aneta Wlazłowska oraz Dariusz Kaczmarek.

Dyrektor Miejskiego Domu Kultury – Krzysztof Zygma ma nadzieję, że Nieetatowa Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi jeszcze nie raz wystąpi w Radomsku.

Nieetatowa Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oficjalnie została powołana do życia decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi w marcu 2023 r. W jej skład wchodzą 24 osoby. Orkiestra prowadzona jest przez kapelmistrza, st. post. Kamila Streit – Wlaźlaka.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko mdk radomsko koncert kolędy koncert kolęd orkiestra policyjna kwp w łodzi
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE