[WIDEO] Pokaz zdobienia pisanek wielkanocnych w Muzeum Regionalnym

[WIDEO] Pokaz zdobienia pisanek wielkanocnych w Muzeum Regionalnym

17 marca w Galerii Muzeum Regionalnego w Radomsku odbyło się spotkanie z Malwiną E. Mikicką instruktorką kulturalno - oświatową w Gminnym Ośrodku Kultury w Gidlach, połączone z prezentacją pisanek oraz bezpłatnym „Pokazem zdobienia pisanek wielkanocnych”.

Wielkanoc już za pasem. Co kojarzy się w Wielkanocą? Niewątpliwie wielu z Was odpowie, że wielkanocne pisanki. No właśnie. Jajko to jeden z najpopularniejszych symboli Wielkanocy, wszak to symbol życia. Samo zdobienie pisanek to już tradycja stara jak świat.

W Muzeum Regionalnym w Radomsku odbyło się spotkanie z Malwiną E. Mikicką instruktorką kulturalno-oświatową w Gminnym Ośrodku Kultury w Gidlach, która pokazała i omówiła sposoby zdobienia pisanek. To jakie są techniki zdobienia pisanek?

– Jedną z najstarszych technik zdobienia pisanek jest technika batikowa. Polega ona na ozdabianiu pisanki woskiem pszczelim. Są również inne techniki, np. technika oklejania popularna w rejonie łowickim – mówi Barbara Sitek, etnolog z Muzeum Regionalnego im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku. 

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko muzeum wielkanoc pisanki zdobienie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE