[WIDEO] Po raz pierwszy memoriał im. Wacława Tomalki w Radomsku

[WIDEO] Po raz pierwszy memoriał im. Wacława Tomalki w Radomsku

Wacław Tomalka. Wieloletni trener sztangistów w RKS Radomsko a później w UMLKS Radomsko. Całe swoje sportowe życie poświęcił ciężarom. Po 9 latach od jego śmierci w Powiatowej Hali Sportowej zorganizowano (5 listopada) pierwszy memoriał jego imienia.

Celem memoriału było uhonorowanie Wacława Tomalki - wieloletniego trenera sztangistów w RKS Radomsko i UMLKS Radomsko, spod którego skrzydeł wyszło kilku reprezentantów kraju oraz medalistów na arenie międzynarodowej w podnoszeniu ciężarów. Ponad 30-letnia działalność trenerska Wacława Tomalki to propagowanie sportu oraz kształtowanie charakterów wielu młodych ludzi z powiatu radomszczańskiego.

Wydarzenie oprócz uczczenia pamięci o trenerze miało również inne zadanie. Promowanie podnoszenia ciężarów oraz zdrowych nawyków wśród młodzieży. Pomysłodawcą memoriału Wacława Tomalki jest trener i działacz w sekcji podnoszenia ciężarów UMLKS Radomsko Karol Kaczmarczyk, który już od kilku lat planował to wydarzenie, a gdy po wielu latach wrócił do Polski postanowił je zrealizować.

- Bardzo się cieszę, że w Radomsku jest organizowany memoriał trenera Wacława Tomalki. To zasłużony trener dla nas i dla Radomska. Ważne jest to, że możemy uczcić jego pamięć - podkreślił prezydent Jarosław Ferenc, otwierając memoriał.

- Wacława Tomalkę poznałem w 1991 roku, kiedy to zacząłem trenować podnoszenie ciężarów. Potrafił przekazać technikę. Gdy jeździliśmy na turnieje, to zawodnicy z Radomska, zawodnicy  Wacława Tomalki najładniej dźwigali, mieli właśnie najładniejszą technikę. Ciężary to była jego pasja. Nigdy się nie spóźniał na treningi, był punktualny co bardzo cenię. Na treningu był zawsze. Spod jego skrzydeł wyszło kilku medalistów Mistrzostw Polski: Karol Kaczmarczyk, Dariusz Bera, Artur Tomalka czy moja osoba – wspominał Wacława Tomalkę Sławomir Bera, były zawodnik a dziś szkoleniowiec sztangistów UMLKS Radomsko.

Podczas memoriału na podeście w hali powiatowej zaprezentowali się najmłodsi adepci ciężarów z UMLKS Radomsko a po nich zawodniczki i zawodnicy z ekip Black Team, Kapibary, Szt@nga, Team Avengeres, Team Petarda. Najlepsi otrzymali pamiątkowe medale. Wystąpiła też kadra Polski, która przyjechała ze Spały, zrobić sobie sprawdzian przed Mistrzostwami Świata, które odbędą się za dwa tygodnie.

Gośćmi specjalnymi memoriału byli Arsen Kasabijew - olimpijczyk, Mistrz Europy, Szymon Kołecki – olimpijczyk, wielokrotny Mistrz Europy oraz Marcin Dołęga - olimpijczyk, Mistrz Świata i Europy.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
memoriał ciężary wacław tomalka ciężary radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE