[WIDEO] „O sole Italiano”. Artyści Teatru Wielkiego w Łodzi wystąpili w MDK w Radomsku

[WIDEO] „O sole Italiano”. Artyści Teatru Wielkiego w Łodzi wystąpili w MDK w Radomsku Fot. Wojciech Bojdo

To był wyjątkowy koncert. W Miejskim Domu Kultury w Radomsku wystąpili artyści Teatru Wielkiego w Łodzi. Na włoską galę operową „O sole Italiano” zaprosił Urząd Marszałkowski w Łodzi.

Gala w reżyserii Krzysztofa Korwina-Piotrowskiego i choreografii Beaty Brożek-Grabarczyk przeniosła publiczność do karnawału w Wenecji i słonecznego Neapolu, także w elementach dekoracji oraz projekcjach na ekranie. Bogaty repertuar obejmował dzieła najwspanialszych włoskich kompozytorów: Belliniego, Donizettiego, Leoncavalla, Pucciniego, Rossiniego i Verdiego. Wieczór dopełniły uwertury do „włoskich” operetek Johanna Straussa Karnawał w Rzymie i Noc w Wenecji. 
                
Włochy to również niezwykła tradycja commedii dell'arte, opierająca się na improwizacji. Na scenie pojawiły się takie postaci jak: sprytny Arlekin, rezolutna Kolombina, skąpy kupiec wenecki Pantalone, jego pedantyczny przyjaciel Dottore z Bolonii oraz tchórzliwy samochwał Capitano. Dodały kolorytu przygotowaniom do weneckiego karnawału, w którym przebieranki i różne zaskakujące sytuacje były możliwe.
 
Z Wenecji artyści udali się do słonecznego Neapolu, aby poddać się urokowi słynnych pieśni neapolitańskich. Zabrzmiały utwory, które były śpiewane przez najsłynniejszych tenorów świata, ale także coraz częściej sięgają po nie barytony, soprany i mezzosoprany.

Koncert poprowadzili Patrycja Krzeszowska-Kubit oraz Krzysztof Korwin-Piotrowski.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektu Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi „Z operą przez łódzkie”.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko mdk radomsko urząd marszałkowski w łodzi teatr wielki w łodzi koncert o sole italiano z operą przez łódzkie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE