Mikołajowe spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku

Fot. Klaudia Gajda, Sebastian Nems

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku zapanowała świąteczna atmosfera. W dniu 5 grudnia odbyła się tam coroczna impreza „Mikołajki w Bibliotece”, która zgromadziła dzieci ze wszystkich radomszczańskich przedszkoli.

Maluchy miały okazję wspólnie ozdabiać choinki, podziwiać przedstawienie i spotkać się ze Św. Mikołajem. Wydarzenie to było związane z XI edycją konkursu na „Najoryginalniejsze drzewko bożonarodzeniowe”, zainicjowanego przez Publiczne Przedszkole nr 6 w Radomsku.

- Dzieci wykazały się kreatywnością i pomysłowością, tworząc ozdoby z materiałów, które zwykle lądują w koszu. Pod opieką wychowawców, maluchy zamieniały „odpady” w oryginalne dekoracje. Chcemy pokazać dzieciom, że często z czegoś co nadawało się już do wyrzucenia można zrobić oryginalną ozdobę – mówi Katarzyna Chybalska, dyrektor PP nr 6 w Radomsku.

Na scenie zaprezentowała się grupa dzieci i młodzieży, która uczestniczyła w wakacyjnych warsztatach teatralnych „Wakacyjne igraszki" w Filii nr 1 Biblioteki Publicznej. Ich inscenizacja bajki „Kopciuszek, czyli historia z marzeń i realu” zrobiła duże wrażenie na publiczności.

Dzieci nie kryły radości, gdy pojawił się Święty Mikołaj, który obdarował każdego z nich upominkiem. Był to niezapomniany dzień dla wszystkich uczestników „Mikołajek”.

Drzewka, które dzieci ubierały zostały ufundowane przez Urząd Miasta w Radomsku.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
Mikołajowe spotkanie z ubieraniem choinki w Miejskiej Bibliotece Publicznej Radomsko Mikołaj biblioteka ubieranie choinki Radomsko PP 6 PP 6 impreza ubieranie choinki choinka biblioteka radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE