Mieszkańcy wzięli udział w „społecznym odbiorze” ul. Piłsudskiego w Radomsku. Takie spotkania mają stać się standardem

Fot. Wojciech Bojdo

Takiego odbioru inwestycji w Radomsku jeszcze nie było. Starosta Łukasz Więcek zaprosił mieszkańców do wzięcia udziału w „społecznym odbiorze” przebudowanej ul. Piłsudskiego w Radomsku.

Zbliża się koniec remontu ulicy Piłsudskiego w Radomsku na odcinku od ronda na skrzyżowaniu z ulicą Targową do skrzyżowania z ulicą Spacerową. Trwają ostatnie prace wykończeniowe, a ulica wkrótce zostanie oddana do użytku.

Zadanie zostało zrealizowane przez poprzedni Zarząd Powiatu Radomszczańskiego. Nowy starosta - Łukasz Więcek zorganizował tzw. „społeczny odbiór” inwestycji. Chciał poznać zdanie mieszkańców i wysłuchać ich uwag odnośnie przebudowanego fragmentu drogi. Zanim nastąpi jej odbiór techniczny.

- To mieszkańcy najlepiej znają inwestycję, najwięcej wiedzą o jej realizacji i mają uwagi, które warto przeanalizować i – jeśli jest to możliwe, wprowadzić w życie. W Radomsku był problem z nadzorem inwestorskim. Wielu mieszkańców miało uwagi do tego, jak wykonywane są inwestycje. Uważamy, że warto się spotykać po to, żeby wysłuchać uwag i ewentualnie wyjaśnić mieszkańcom rzeczy, które niekiedy nie są możliwe do zrealizowania – mówi Łukasz Więcek, starosta powiatu radomszczańskiego.

Pomysł zorganizowania „społecznego odbioru” inwestycji mieszkańcom bardzo się spodobał. Podkreślali, że dotychczas nikt z nimi nie konsultował planów inwestycyjnych. Chętnie też wskazywali elementy inwestycji na ul. Piłsudskiego, które ich zdaniem należy poprawić. Były wśród nich m.in. zbyt wysokie krawężniki, które utrudniają poruszanie się rowerzystom, czy osobom niepełnosprawnym. Zauważyli też, że na jednym ze skrzyżowań po opadach deszczu zbiera się woda.

- Mamy całą listę uwag. Do każdej z nich się odniesiemy i wprowadzimy w życie te, które na tym etapie inwestycji są możliwe do zrealizowania. Jesteśmy już na etapie końcowym zadania. Ogranicza nas projekt i umowa wykonawcza. Chcemy jednak, żeby tego typu konsultacje odbywały się przed etapem projektowania. Wtedy będziemy mieć większą możliwość współdziałania z mieszkańcami i odpowiadania na ich potrzeby – podkreśla Łukasz Więcek.

Na „społeczny odbiór” inwestycji został zaproszony wykonawca. Z zaproszenia jednak nie skorzystał, ponieważ takie spotkanie nie było zawarte w umowie.

Przypomnijmy. Przebudowa ul. Piłsudskiego w Radomsku to inwestycja warta 3,4 mln zł. Trwała 8,5 miesiąca. W ramach przeprowadzonych prac wykonano remont kanalizacji deszczowej, wymianę konstrukcji jezdni na całej długości i szerokości, zlikwidowano kolizje i uregulowano wszystkie naziemne elementy podziemnej infrastruktury, wymieniono stare nawierzchnie chodników (poza odcinkiem od ul. Pułaskiego do KPP) i krawężniki, wybudowano nowy system oświetlenia ulicznego, a także dokonano renowacji pasów zieleni. Wkrótce pojawią się nowe nasadzenia.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko ulica piłsudskiego społeczny odbiór inwestycji remont przebudowa spotkanie mieszkańcy starostwo radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE