Maraton maturalny wystartował. Dziś język polski. Co przewidywali maturzyści?

Matury 2024 rozpoczęte. To jeden z najważniejszych egzaminów w życiu uczniów, którzy kończą liceum lub technikum. Dziś zaglądamy do II LO w Radomsku, aby porozmawiać z tegorocznymi maturzystami.

Matury 2024 wystartowały. To jeden z najważniejszych egzaminów w życiu szkolnym. Chyba każdy, kto zdawał maturę pamięta, jaki stres temu towarzyszył. Przez lata się nic nie zmienia, matura nadal jest wielkim wydarzeniem w życiu uczniów kończących liceum bądź technikum.

Dziś odwiedziliśmy II LO w Radomsku, by zapytać maturzystów, jak nastoje przed maturą i jakie są ich przewidywania, odnoście tematu wypracowania.

– Oczywiście jest stres, stresujemy się bardzo mocno. Ja przeżywam to od tygodnia. Chodziłem na mat-fiz i z tego względu polskiego boję się najbardziej. Myślę jednak, że szkoła wystarczająco dobrze przygotowała nas do matury i zdamy dzisiaj wszyscy. Przewidujemy, że na maturze może być coś o moralności lub egoizmie człowieka – mówi Bartłomiej, maturzysta z II LO w Radomsku.

– Oczywiście, stresuję się maturą. Starałam się przygotować jak najlepiej. Mam nadzieję, że będzie Przedwiośnie, bo tę lekturę pamiętam najlepiej. Życzę wszystkim maturzystom powodzenia, sobie również. I co, rozwalimy tę maturę! – mówi Maja, maturzystka z II LO w Radomsku.

W poprzednim roku zdawalność w II LO była bardzo wysoka, bo wynosił aż 99%. Życzymy w tym roku 100%, a także powodzenia wszystkim 98 maturzystom z II LO, wszystkim maturzystom z Radomska i całej Polski.

We wszystkich szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Radomszczański do matur przystąpiło 647 uczniów. 

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
Radomsko matura polski
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE