[WIDEO] Karatecy walczyli na IV Ogólnopolskim Turnieju „Randori Cup” w Radomsku

[WIDEO]  Karatecy walczyli na IV Ogólnopolskim Turnieju „Randori Cup” w Radomsku

Do Radomska na IV Ogólnopolski Turniej Karate „Randori Cup” przyjechało 120 zawodników z całej Polski. Na zawody do Powiatowej Hali Sportowej (2 grudnia) zaprosił Klub Karate Randori Radomsko. Młodzi zawodnicy toczyli bardzo zacięte walki a towarzyszyli im trenerzy i rodzice.

Karate to sztuka walki i sport walki stworzone na Okinawie, jednej z Wysp Japońskich. Karate obejmuje swoim zasięgiem cały świat. Do dziś powstało ponad 100 stylów karate.

W Radomsku walczono w kategorii kumite light kontakt. Do naszego miasta zawitali karatecy z Łodzi, Krakowa, Sosnowca, Sandomierza, Częstochowy, Koła, Turku, Wałbrzycha, Kalisza, Góry Kalwarii, Skarżysko-Kamiennej oraz silna reprezentacja gospodarzy z klubu Randori.

Uroczystego otwarcia turnieju dokonała Małgorzata Lewandowska, wicestarosta Powiatu Radomszczańskiego.

- Bardzo się cieszę, że w Radomsku na powiatowej hali sportowej odbywa się ten turniej. Witam wszystkich, którym bliski sercu jest ten sport. Takie turnieje to doskonała okazja do promowania tej dyscypliny sportu. Karate dba nie tylko o sprawność fizyczną, ale pokazuje także charakter. Karate, mi jako matce jest bliskie z uwagi na to, że przez 10 lat karate trenował mój syn. Choć w sporcie nie zawsze się wygrywa, pamiętajcie, że każdy z chwilą, gdy wejdzie na matę i stanie twarzą w twarz z rywalem już jest już zwycięzcą – mówiła na początku Małgorzata Lewandowska.

Turniej w Radomsku odbył się na trzech niezależnych matach, co pozwoliło na równoległe rozgrywanie walk i sprawną organizację całego wydarzenia.

Nie zabrakło najważniejszej części turnieju „Radori Cup”, czyli dekoracji zawodników. Najlepszym w poszczególnych kategoriach wiekowych wręczono puchary, medale i upominki. Turniejowi towarzyszyła wystawa drzewek bonsai. W przerwach pokazy tancerzy z Akademii Tańca MASS TEAM. Można było skosztować pysznych ciast, wypieków oraz gorącej kawy lub herbaty.

Portal Radomsko24.pl objął patronat medialny nad „Randori Cup”.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
randori randori radomsko karate karate radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE