Jubileusz 20-lecia WTZ w Radomsku

Fot. Klaudia Gajda, Sebastian Nems/Starostwo Powiatowe w Radomsku

W czwartek, 30 listopada 2023 r. w Radomsku odbyło się uroczyste świętowanie 20-lecia działalności Warsztatów Terapii Zajęciowej w Radomsku (WTZ). Była to okazja do podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do powstania i rozwoju tej placówki, która pomaga osobom z niepełnosprawnościami w integracji społecznej i zawodowej.

W sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury odbył się spektakl przygotowany przez uczestników WTZ i opiekunów warsztatów. Był to pokaz talentów, śpiewu i tańca, który zobrazował jeden dzień z życia WTZ.

Wiesław Gościej, inicjator powstania WTZ przypomniał historię początków działalności warsztatów, która rozpoczęła się 1 grudnia 2003 r. Najpierw korzystało z nich 25 osób z różnymi niepełnosprawnościami, teraz ta liczba wzrosła do 40.

Celem WTZ jest zaspokajanie potrzeb osobistych i społecznych osób z niepełnosprawnościami, takich jak bezpieczeństwo, relaks, spełnienie, partnerstwo, siła i poczucie wartości, bycie potrzebnym. Warsztaty uczą samodzielności, zaradności, odpowiedzialności za siebie i innych, dawania i brania, pokonywania trudności, pracy indywidualnej i współdziałania w grupie.

Był to dzień pełen radości i wzruszeń, który na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników i gości jubileuszu 20-lecia WTZ w Radomsku.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
Jubileusz 20-lecia WTZ w Radomsku WTZ RADOMSKO 20 LAT 20 lat WTZ Radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE