[WIDEO] Festiwal Muzyczny im. Jerzego Semkowa „Maestro z Radomska” zainaugurowany

[WIDEO] Festiwal Muzyczny im. Jerzego Semkowa „Maestro z Radomska” zainaugurowany Fot. Klaudia Gajda

W sobotę, 18 listopada, w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbył się Koncert Inauguracyjny I edycji Festiwalu Muzycznego im. Jerzego Semkowa „Maestro z Radomska”. Festiwal jest organizowany przez Fundację Inicjatyw Kulturalnych, która chce uczcić pamięć i dorobek wybitnego dyrygenta, pochodzącego z Radomska.

Podczas Koncertu Inauguracyjnego wystąpiła, założona przez Maestro, Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa pod dyrekcją Moniki Wolińskiej.

Orkiestra składa się z młodych, utalentowanych muzyków, którzy mają szansę rozwijać swoje umiejętności pod okiem doświadczonych mistrzów.

Solistą koncertu był Tomasz Strahl, jeden z najwybitniejszych polskich wiolonczelistów, laureat wielu prestiżowych nagród i konkursów. Strahl zagrał Koncert wiolonczelowy a-moll Roberta Schumanna.

Jednym z punktów kulminacyjnych koncertu było prawykonanie utworu na orkiestrę symfoniczną, skomponowanego przez Alicję Gronau w hołdzie Jerzemu Semkowi.

W drugiej części koncertu zabrzmiała IV Symfonia Ludwiga van Beethovena. Orkiestra pod batutą Wolińskiej zaprezentowała się z doskonałej strony, pokazując swój wysoki poziom artystyczny i zespołowy.

Koncert Inauguracyjny był pierwszym z kilku wydarzeń, które odbędą się w ramach Festiwalu Muzycznego im. Jerzego Semkowa „Maestro z Radomska”. Festiwal potrwa do 26 listopada i zaprezentuje różnorodne aspekty twórczości i osobowości Maestro.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
Festiwal Muzyczny im. Jerzego Semkowa „Maestro z Radomska” zainaugurowany Radomsko Semkow Radomsko FIK FIK Semkow MDK Semkow Dyrygent Semkow
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE