[WIDEO] Dni Kina 2023: konkurs wiedzy o życiu i twórczości Andrzeja Seweryna

[WIDEO] Dni Kina 2023: konkurs wiedzy o życiu i twórczości Andrzeja Seweryna Fot. Klaudia Gajda

W ramach Dni Kina, we wtorek 7 listopada w MDK w Radomsku odbył się konkurs z wiedzy o życiu i twórczości Andrzeja Seweryna. Uczestniczyli w nim uczniowie szkół ponadpodstawowych z Radomska. Wyniki konkursu będą ogłoszone na uroczystej gali, na której gościem specjalnym będzie sam Andrzej Seweryn. Dni Kina organizuje I Liceum Ogólnokształcące.

Zmagania odbywały się w 3 etapach. Pierwszy był test zawierający pytania dotyczące wybranych filmów oraz biografii Andrzeja Seweryna, następnie uczestnicy dopasowywali rekwizyty do wybranych tytułów, jednym z elementów konkursu było też odpowiadanie na pytania do sekwencji filmowych.

Młodzież przez ostatnie dni poznawała twórczość artysty, oglądając filmy, czytając artykuły, recenzje, książki.

Celem inicjatywy jest nie tylko sprawdzenie wiedzy uczniów, ale także popularyzacja kultury filmowej i zainteresowanie twórczością Andrzeja Seweryna, który jest jednym z najbardziej znanych i cenionych polskich aktorów.

Andrzej Seweryn przyjedzie do Radomska na zaproszenie organizatorów Dni Kina, aby spotkać się z fanami i opowiedzieć o swojej karierze. Gala, na której zostaną ogłoszone wyniki konkursu i wręczone nagrody, odbędzie 13 listopada w MDK (godzina 12:00). Będzie to niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć na żywo i porozmawiać z legendą polskiego kina.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
Dni Kina 2023: konkurs o życiu i twórczości Andrzeja Seweryna
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE