[WIDEO] Czarna Madonna nawiedziła parafię św. Klemensa w Lgocie Wielkiej

[WIDEO] Czarna Madonna nawiedziła parafię św. Klemensa w Lgocie Wielkiej Fot. S. Nems

W czwartek, 27 czerwca minął 83. dzień peregrynacji w Archidiecezji Częstochowskiej. Matka Boża przybyła do parafii pw. św. Klemensa w Lgocie Wielkiej. Obraz wraz z licznie zgromadzonymi wiernymi powitał biskup Andrzej Przybylski oraz miejscowy proboszcz Slawomir Berdys.

W Archidiecezji Częstochowskiej 6 kwietnia rozpoczęła się peregrynacja obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Ikona nawiedzenia wędruje od parafii do parafii, w wielu miejscach już była. Do nastepnych przywędruje.

Wierni w Lgocie Wielkiej po wspólnym oczekiwaniu na modlitwie oraz przywitaniu obrazu uczestniczyli w mszy świętej, której przewodniczył biskup Andrzej Przybylski.

- Duchowym przygotowaniem do nawiedzenia Matki Bożej w naszej parafii była nowenna miesięcy. Od września modliliśmy się w każdą drugą sobotę miesiąca do Matki Bożej łaskawej w intencji parafian. Prosiliśmy, aby ona na nas wejrzała. Szczególną taka intencją było dobre przeżycie czasu nawiedzenia. W ostatnich dniach z wielką radością, entuzjazmem do tego wydarzenia przygotowywali się także parafianie. Osobiście jest to dla mnie osobista i wielki zaszczyt, że mogę w takich wydarzeniach uczestniczyć – mówił o przygotowaniach do peregrynacj proboszcz Slawomir Berdys.

W Dekanacie Sulmierzyckim obraz nawiedził już parafie w Sulmierzycach, Kleszczowie, Łękińsku, Brudzicach, Lgocie Wielkiej. Później jeszcze Krępa, Dobryszyce i Blok Dobryszyce.

Do Dekanatu św. Lamberta obraz trafi  1 lipca. Najpierw do parafii w Stobiecku Szlacheckim (1 lipca), Radomsko – św. Jan Chrzciciel (2 lipca), św. Lambert (3 lipca), Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (4 lipca),  NMP Matki Kościoła (5 lipca) i dalej  w kolejnych dnia do Płoszowa, Kietlina, Dmenina, Dziepółci i Strzałkowa.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
nawiedzenie lgota obraz lgota wielka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE