[WIDEO] Bieg Niepodległości w Radomsku: 10 km dla Polski

[WIDEO] Bieg Niepodległości w Radomsku: 10 km dla Polski Fot. Klaudia Gajda, Sebastian Nems

W niedzielę, 5 listopada, odbyła się kolejna edycja Biegu Niepodległości, organizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomsku, inicjatywę wspierała także Gmina Radomsko oraz Miasto Radomsko. Była to wyjątkowa okazja, aby uczcić 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i sprawdzić swoją formę sportową.

Bieg Niepodległości to impreza o charakterze rekreacyjnym i patriotycznym, która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Radomska i okolic ale i całej Polski – byli biegacze z Częstochowy czy Opola. Zapisało się około 150 osób.

Start biegu zaplanowany jest jak co roku punktualnie o godzinie 11:11. Uczestnicy będą mieli do pokonania trasę o długości 10 km, zaprojektowaną w zakresie ulic: św. Jadwigi Królowej-Jagiellońskiej-Wyszyńskiego-Reymonta (Strzałków)-Kopernika-Reymonta-Kochanowskiego-Strzałkowska-Strażacka-Jodłowa-Partyzancka-Starowiejska-św. Jadwigi Królowej.

Bieg Niepodległości to nie tylko sportowa rywalizacja, ale także okazja do wspólnego świętowania i manifestowania dumy z bycia Polakiem.

W przyszłym tygodniu na naszym portalu pojawi się reportaż z tego wydarzenia!

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
bieg niepodległości 11 listopada mosir
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE