Autobusem na nowy basen w Radomsku

Fot. M. Patalan

Na dzisiejszej konferencji prasowej zorganizowanej przed kompleksem „Aquara” prezes MPK Sławomir Przybyłowicz zapowiedział zmiany w kursowaniu miejskich autobusów. Wszystko po to, by radomszczanie łatwiej mogli dostać się do nowego basenu.

Od 1 września tego roku MPK uruchomi obsługę komunikacyjną nowego basenu w Radomsku. Zmianie ulegnie trasa linii „0” w godz. 9.00-21.45 (dni robocze), w godz. 9.13-21.44 (soboty) oraz w godz. 8.55-21.44 (niedziele) w taki sposób, że autobus pojedzie z ul. Armii Krajowej w ul. Starowiejską, następnie ul. Św. Jadwigi Królowej do ul. Jagiellońskiej. Zatrzyma się na przystankach na Św. Jadwigi Królowej Szkoła oraz Starowiejska N/Ż w obu kierunkach. Pominięte zostaną natomiast przystanki Jagiellońska Bloki i Jagiellońska Szkoła.

Wszystkie pozostałe linie kursujące dotychczas przez ulicę Jagiellońską pozostają na swojej trasie. Ponadto zastosowane rozwiązanie pozwala na zachowanie dla linii „0” porannych (przed godz. 9.00) dojazdów do pracy z przystanku Jagiellońska Bloki. Dzieci również będą mogły korzystać z dogodnych dojazdów do PSP nr 6. Ponadto ul. Świętej Jadwigi Królowej nadal pojadą wszystkie kursy linii „10”.

Prezes MPK - Sławomir Przybyłowicz poinformował także, że od 23 sierpnia ponownie działał będzie w Urzędzie Miasta punkt personalizacji kart elektronicznych. Od wielu miesięcy był on zamknięty, a wszelkie sprawy związane z kartami załatwić można było w siedzibie spółki. Punkt w UM działał będzie w godzinach 9.00-15.00.

W związku z organizacją Przystanku Food Truck w Radomsku oraz Letniego Grania w dniach 3-5 września pewne zmiany czekają komunikację autobusową w centrum. Przystanek  plac 3 Maja Poczta zostanie wyłączony z ruchu i przeniesiony na ul. Żeromskiego (na wysokości księgarni Kleks - po przeciwnej stronie ulicy) natomiast przejazdy powrotne – „pomiędzy parkami” pozostają bez zmian, tak jak to miało miejsce na początku lipca.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
aquara basen nowy basen radomsko sport rekreacja pływanie mpk radomsko mpk autobusy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE