[WIDEO] 110 sołectw otrzymało swoje granty

[WIDEO] 110 sołectw otrzymało swoje granty

110 sołectw z terenu powiatu radomszczańskiego otrzyma wsparcie przyznane przez Sejmik Województwa Łódzkiego na inwestycje w ramach konkursów: Sołectwo na Plus i Infrastruktura sołecka na Plus. Symboliczne bony z kwotami dofinansowania przedstawiciele sołectw otrzymali podczas uroczystego spotkania zorganizowanego 5 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Radomsku.

W spotkaniu oprócz przedstawicieli Zarządu Powiatu Radomszczańskiego: starosty Beata Pokory, członków Zarządu Powiatu Fabiana Zagórowicza i Michała Koskiego uczestniczyli: poseł na Sejm RP Anna Milczanowska, wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego Aneta Niedźwiecka, radna Sejmiku Województwa Łódzkiego Beata Dróżdż, radna powiatu Irena Bareła oraz licznie zgromadzeniu sołtysi i przedstawiciele lokalnych samorządów.

Wśród 110 grantów, które trafią na naszego powiatu były tzw. duże granty przyznane w ramach programu Infrastruktura sołecka na Plus. Otrzymały je sołectwa: Huta Drewniana (85 tys. zł), Wojciechów, Góry Mokre, Krzętów (po 100 tys. zł), oraz Babczów, Sudzinek i Brzostek (po 200 tys. zł).

Dofinansowania w większości przeznaczone będą na budowę i remonty świetlic wiejskich, zakup wyposażenia świetlic oraz tworzenie miejsc rekreacji.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański sołectwo na plus granty
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE