Wicewojewoda na otwarciu Starej Drogi w Radomsku

Fot. W. Bojdo/UM Radomsko

Dobiegła końca kompleksowa modernizacja ul. Stara Droga w Radomsku. W oficjalnym oddaniu inwestycji do użytku wzięli udział: wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk oraz prezydent Radomska – Jarosław Ferenc. Nie zabrakło też radnych, w tym przewodniczącego Rady Miasta Tadeusza Kubaka i wiceprzewodniczącej RM Beaty Kowalskiej.

W ramach inwestycji, stare, wysłużone betonowe płyty zostały zastąpione asfaltową drogą.

- Stara Droga była w bardzo złym stanie technicznym, a na jej remont mieszkańcy czekali przez wiele lat. Dzięki pozyskanej dotacji mogliśmy gruntownie ją przebudować, co wpłynęło nie tylko na estetykę ale też na bezpieczeństwo w ruchu drogowym – mówił podczas konferencji prasowej prezydent Jarosław Ferenc.

– Realizacja tej inwestycji świadczy o bardzo dobrej współpracy. Mam nadzieję, że miasto będzie składać kolejne dobre wnioski o dofinansowanie przebudowy kolejnych dróg, a mieszkańcy będą mogli się cieszyć z komfortowych i bezpiecznych dróg – dodał Karol Młynarczyk, wicewojewoda łódzki.

Rozbudowa ulicy Stara Droga wykonana została przez P.U.H. DOMAX, a całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 2,8 mln zł.

Zadowolenia z zakończenia przebudowy Starej Drogi nie kryje Beata Kowalska, radna z dzielnicy Folwarki, która zabiegała o tę inwestycję.

- Dziękuję za tę inwestycję, bo znacznie poprawia one bezpieczeństwo w naszej dzielnicy – stwierdziła radna, Beata Kowalska.

Realizacja zadania możliwa była dzięki dotacji, którą Miasto Radomsko pozyskało z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 60 proc. wartości inwestycji.

Przebudowany został odcinek od Osiedla Słonecznego do ulicy Torowej. Poza budową nowej asfaltowej jezdni, chodników, zjazdów do posesji i kanalizacji deszczowej, przebudowane zostały instalacje infrastruktury technicznej m.in. sieci elektroenergetycznej, wodociągowej i teletechnicznej.

Ulica Stara Droga jest to jedna z ostatnich dróg w naszym mieście, która posiadała jezdnię z betonowych płyt. Wcześniej dzięki gruntownej przebudowie zlikwidowano taką nawierzchnię na ulicy Dobrej oraz Leśnej, zastępując ją asfaltową jezdnią. W Radomsku pozostały jeszcze dwie ulice wyłożone płytami – ul. Św. Rocha - na jej przebudowę miasto pozyskało środki zewnętrzne w ramach Polskiego Ładu oraz ulica Zielna (trwają prace związane z pozyskiwaniem gruntu pod jej przebudowę).

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko stara droga radomsko inwestycja otwarcie wicewojewoda łódzki karol młynarczyk inwestycja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE