Wicewojewoda Ciecióra: to od nas zależy, czy będą znoszone kolejne zakazy

W poniedziałek 18 maja 2020 r. zostaną zniesione kolejne obostrzenia, wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa. Poinformował o tym podczas konferencji prasowej wicewojewoda łódzki Krzysztof Ciecióra. Przywrócone zostanie m.in. funkcjonowanie zakładów fryzjerskich i kosmetycznych.

Wicewojewoda podkreśla, że po drugim etapie „odmrażania” gospodarki, który wprowadzono 4 maja, liczba zachorowań na koronawirusa w Polsce zmalała. Dlatego możliwe jet podjęcie decyzji o zniesieniu kolejnych obostrzeń.

- Obserwujemy spadek zachorowań. Są to dane zachęcające do tego, aby zdejmować kolejne ograniczenia. 18 maja zostaną uruchomione kolejne punkty usługowe, takie jak chociażby salony fryzjerskie – mówił Krzysztof Ciecióra.

Wicewojewoda zaapelował, by – mimo spadku zachorowań, nie zapominać o przestrzeganiu przepisów sanitarnych.

- Pamiętajmy o zachowywaniu dystansu społecznego i zakrywaniu w miejscach publicznych ust i nosa. To od nas wszystkich zależy, czy będzie odnotowywany spadek zachorowań, a tym samym czy będą mogły być znoszone kolejne ograniczenia. Jeśli będziemy stosować się do zaleceń sanitarnych nie będzie nam grozić ponowne wprowadzenie zakazów, które już zostały cofnięte. Apeluję o to, by stawiać bezpieczeństwo na pierwszym miejscu – podkreślił wicewojewoda Krzysztof Ciecióra.

Jak wyjaśniał wicewojewoda, oprócz wznowienia działalności zakładów fryzjerskich i kosmetycznych, planowane jest również zwiększenie liczby osób przebywających na terenie obiektów handlowych oraz w kościołach. Konkretne decyzje podjęte przez rząd mają zostać ogłoszone w środę lub czwartek.

\

Więcej o:
koronawirus obostrzenia znoszenie zakazów wicewojewoda krzysztof ciecióra
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE