Wicewojewoda apeluje do radomszczan: przestrzegajmy zasad reżimu sanitarnego

Kilka dni po przyjęciu Ustawy, której zapisy mają się przyczynić do zwalczania gospodarczych skutków epidemii koronawirusa, wicewojewoda łódzki Krzysztof Ciecióra spotkał się z dziennikarzami, by przedstawić najważniejsze założenia Ustawy. Jak podkreślał, jest to bardzo dobra Ustawa, o czym świadczy fakt, iż została przyjęta większością głosów – ponad partyjnymi podziałami. Zauważył, że większość zapisów dokumentu jest autorstwa Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii pod przewodnictwem Jarosława Gowina. Wicewojewoda wystosował też apel do mieszkańców Radomska i powiatu radomszczańskiego.

- Po nadejściu drugiej fali epidemii, jako środowisko tworzące Zjednoczoną Prawicę opowiadaliśmy się przeciwko wprowadzeniu lockdownu, w takim zakresie, jak miało to miejsce wiosną. Cieszymy się, że nasze argumenty zwyciężają i przemawiają za tym, by nie zamrażać całego życia społecznego i gospodarczego. Na ten moment mrozimy życie społeczne – mówi wicewojewoda łódzki, Krzysztof Ciecióra.

Wicewojewoda zaapelował do mieszkańców Radomska i powiatu radomszczańskiego, by respektowali wszystkie obostrzenia sanitarne.

- Proszę o utrzymywanie dystansu, o dezynfekcję rąk, ograniczenie kontaktów, o stosowanie się do wszystkich zaleceń. Jest udowodnione, że stosowanie się do tych obostrzeń utrudnia transmisję COVID-19. Skracając tę transmisję, dajemy gwarancję, że do końca tego roku, na początku przyszłego roku nie dojdzie do lockdownu, który mógłby być katastrofalny w skutkach. Robimy wszystko, by do tego nie dopuścić – podkreślał Krzysztof Ciecióra, wicewojewoda łódzki.

Jakie rozwiązania zaproponowano przedsiębiorcom, by ograniczyć skutki wprowadzonych obostrzeń? Szczegóły w relacji z konferencji wicewojewody łódzkiego, Krzysztofa Ciecióry.

Więcej o:
radomsko wicewojewoda łódzki krzysztof ciecióra koronawirus apel obostrzenia konferencja prasowa
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE