Wicestarosta spotkała się z marszałkiem woj. łódzkiego

Wicestarosta spotkała się z marszałkiem woj. łódzkiego Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

W piątek, 26 listopada w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi odbyło się spotkanie Wicestarosty Powiatu Radomszczańskiego Małgorzaty Lewandowskiej z Marszałkiem Województwa Łódzkiego Grzegorzem Schreiberem. W spotkaniu uczestniczyła także Katarzyna Tadeusiak - kierownik Biura Promocji i Rozwoju w Starostwie Powiatowym w Radomsku.

Tematem rozmowy był rozwój powiatu radomszczańskiego w kontekście nowelizacji ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju i Strategii Rozwoju Województwa Łódzkiego 2030. Wicestarosta Małgorzata Lewandowska przekazała Marszałkowi Województwa Łódzkiego pismo podpisane przez wszystkich włodarzy gmin Powiatu Radomszczańskiego dotyczące idei wspólnego opracowania dokumentu rozwojowego – strategii rozwoju ponadlokalnej. Jak podkreślała wicestarosta, jest to wyraz gotowości gmin i powiatu do współpracy oraz umiejętności w zakresie wspólnego rozwiązywania problemów.

Spotkanie było także okazją do rozmowy o promocji turystyki naszego powiatu, a także włączenia się Powiatu Radomszczańskiego w działania podejmowane przez Urząd Marszałkowski w Łodzi.

Więcej o:
radomsko starostwo radomsko małgorzata lewandowska spotkanie grzegorz schreiber marszałek województwa łódzkiego
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE